menu

“Andiamo” vazhdon kryesimin


Ora: 15:44 Datë: 04/09/2017

Prej 5 javësh, “Andiamo”, bashkëpunimi i Ardian Bujupit dhe Capital T është bërë pjesë e klasifikimi të “The Top List”.

Ndërkohë që javën e parë të hyrjes, ky projekt muzikor mbante vendin e 40-të, nga java në javë, është vënë një ngjitje surprizuese e “Andiamo”, duke arritur deri në majën e listës zyrtare të “Top Awards”.

Prej 2 javësh, kënga e dyshes së talentuar vazhdon kryesimin e renditjes së 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke treguar kështu interesin e madh që publiku ka ndaj saj, i cili voton vazhdimisht në topawards.top-channel.tv.

Interesante në klasifikimin e kësaj jave ka qënë rikthimi i Luana Vjollcës dhe Endrit, projektet e të cilëve janë renditur përkatësisht në vendin e 10-të dhe 32-të.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 90:

 

  1. Ardian Bujupi x Capital T – Andiamo
  2. Klodiana Vata – Shi Lodre
  3. Butrint Imeri – Bella
  4. Mixey ft. Capital T – Hatixhe
  5. Butrint Imeri – Vec per mu
  6. Jon Ajdini – Me ler të shoh
  7. Irkenc Hyka ft. Xhensila Myrtezaj – Si te jem mire
  8. Alban Skenderaj – Nuk je vetem
  9. Flori Mumajesi ft. Bruno, Klajdi, Dj Vicky – Karma
  10. Majk – Stila
  11. Stresi ft. AnxheloKoci – Me fal 2
  12. Butrint Imeri – Mona Lisa
  13. Majk – Katile
  14. Luana Vjollca – Benzina
  15. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
  16. Granit Derguti & Mixey ft. Xhensila – Lova
  17. Ledri Vula – U harrum
  18. Kida – Pe du
  19. Samanta – Zemren Maje
  20. Dhurata Dora – Bubble
  21. Mozzik – Xhelozia
  22. Ronela Hajati ft. Lyrical Son – Sonte
  23. Capital T – Pse po ma lun lojen
  24. Alban Skenderaj – Stoli  Trendafilave
  25. Lumi B ft. Dhurata Dora – Simpatia
  26. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
  27. Alban Skenderaj – Dikur
  28. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
  29. HCUE ft. Kida – Don’t say no more
  30. Buta x Ledri – Mbi re
  31. Babastars – High 4 Real
  32. Elvana Gjata – Forever Is Over
  33. Elvana Gjata ft. Capital T & 2Po2 – Lejla
  34. Kida – Anderr
  35. Majk ft. Onat – Le t’xhelozojn
  36. Majk – Kcen
  37. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
  38. Samana ft. 2Ton – Bashk’
  39. Alban Ramosaj – Bitchi Mesnates
  40. Dj Dags & PM ft. Yll Limani – Besom
  41. Stanaj – The Way I Love Her
  42. Beatrix Ramosaj – Pa ndjenje
  43. Soni Malaj – Loca
  44. Besa ft. Elinel – Mos m’le me ra
  45. Flori Mumajesi ft. Elinel – Ne shpirt
  46. Lyrical Son &Mc Kresha – Hey Girl
  47. ArlindaGjoni – A jena
  48. Agon Amiga ft. Tim – Po du
  49. FlorentAbrashi – Kush niset me bo sevda
  50. Endri – Si dje