VLASHENT SATA

Vlashent Sata na zbulon një anë ndryshe të tijën!

Së fundmi në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio, ishte i ftuar kantautori Vlashent Sata i cili është bërë i njohur për këngët e tij të një rryme të veçantë por edhe për lidhjen që ka me moderatoren shumë të dashur për publikun, Dojna Mema. I pyetur se...

Kreu i njëjti por ndryshon “Top 5”!

Vendi i parë në klasifikimin e “Top Awards” këtë javë i përket sërish Capital T dhe këngës së tij më të re, “Diego“. Ashtu si edhe javën e kaluar, pas një debutimi të suksesshëm, fansat e kapos vijojnë të jenë mjaft aktiv, duke i dhënë artistit të tyre, mbështetjen e...

“Frymë” e Vlashent Satës, një filozofi për të përqafuar momentin

Vlashent Sata është një artist që e ka mbajtur fort publikun pranë tij, duke mos e zhgënjyer asnjëherë për perlat muzikor që ai prodhon. Padiskutim e tillë është edhe kënga e tij më e re, “Frymë”, e cila është shndërruar në një ndër këngët më të komentuara dhe dëgjuara së...

“Filmi” i Vlashent Satës debuton në vendin e 13-të

Vlashent Sata është një artist, këngët e të cilit gjithmonë mbartin një mesazh të rëndësishëm. “Me jetu” titullohet prurja më e re e këngëtarit, e cila mbart një mesazh të dhimbshëm por edhe madhështor në të njëjtën kohë. Një thirrje, një revoltë, optimizëm, dritë janë të gjitha këto nocione të...

Dojna dhe Vlashenti tregojnë gjithçka për “Copëzat”, që nga ideja e këngës deri tek rrëzimi i Dojnës gjatë klipit

“Copëzat” është një nga publikimet më të veçanta muzikore të bëra së fundmi dhe autor i këtij projekti është Vlashent Sata. Përveç një teksti dhe melodie të mrekullueshme, është Dojna Mema ajo që ka kompletuar këtë prodhim muzikor, falë ëmbëlsisë dhe freskisë së saj. Dojna, një nga prezantueset më të...