VESA LUMA

U rikthye me një koncert recital pas shumë vitesh në Shqipëri, Vesa Luma rrëfen emocionet e saj!

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, Vesa Luma, është rikthyer me një koncert recital në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë. Artistja e njohur ka sjellë pas 20 vitesh një koncert, të cilin e ka quajtur “Pikë Vese”. Ajo ka interpretuar hitet më të mëdha përpara një...

Përballje me 20 vite karrierë e sukses, Vesa Luma zbulon detajet rreth recitalit të saj dhe jo vetëm…

E ftuar në episodin e parë të emisionit “Back to the Beginning” në Top Albania Radio me Kozeta Kurtin ka qenë artistja e njohur, Vesa Luma. Këngëtarja ka zbuluar më shumë detaje nga karriera e saj muzikore dhe jo vetëm. Më datë 11 shkurt në Teatrin Kombëtar të Operas dhe...

Vesa Luma jep lajmin e bukur të rikthimit: “Jam gati të ndaj me ju…”

Vesa Luma është padiskutim një ndër këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar, e cila ka rrëmbyer zemrat e tyre që me fillimet e saj në “Ethet e se Premtes”. Pjesëmarrja e saj në “Top Fest” krijoi padiskutim një afeksion të madh në mbarë Shqiptarinë me këngën e saj, “Luaj”,...

Vesa Luma rikthehet në muzikë me një EP: “Dua ta ndjej më afër publikun, do të jem po ajo Vesa”!

Këngëtarja e njohur Vesa Luma është rikthyer më në fund në Shqipëri. Pas vitesh që ajo shkoi të jetonte në Zelandën e Re, së bashku me bashkëshortin e saj Big Basta dhe djalin Liam, tani ajo është shprehur se do të jetojë në Tiranë. Lidhur me këtë rikthim të saj, Vesa ka folur...

Vesa Luma rikthehet me një bashkëpunim me Denik Prizreni

Ka kaluar shumë kohë që nga projekti i fundit i Vesa Lumës por këngëtarja e dashur e publikut shqiptar ka bërë një rikthim të fuqishëm dhe kësaj radhe përmes një bashkëpunimi. “Spaska qene e shkrume” mban titullin ky projekt muzikor, i cili është një bashkëpunim mes Denik Prizreni dhe Vesa...