JUMPA

Young Zerka me dy këngë në “Top 15”

Dy bashkëpunimet e fundit e kanë shndrruar Young Zerkën në qendrën e vëmendjes. Këngëtari i njohur shqiptar, i cili dallohet për stilin e tijt ë veçantë muzikor, ka ditur si të surprizojë fansat e tij, duke sjellë dy bashkëpunime me artistë të huaj. “Lule Bore” është kënga e që e...

Çmendet “Top 10”, tre këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve por kryesisht “Top 10” është ajo që është “çmendur”. Tre janë këngët që kanë korrur një super sukses këtë javë, duke u futur menjëherë në 10-shen e këngëve më të dëgjuara të javës. Kënga e parë që...

Young Zerka flet për projektin e ri dhe këngën surprizë që pritet të dalë së shpejti

Young Zerka ka ardhur me një tjetër bashkëpunim dhe kësaj radhe zëri i tij i ka kaluar kufijtë shqiptar. “Lule Bore” mban titullin kënga më e re e Young Zerkës, e cila është një bashkëpunim me dj dhe producentin gjerman Jumpa. Duket se Young Zerka ka bërë zgjedhjen e duhur...

Kush është Jumpa?

I vlerësuar dy herë me medaljen e artë, Dj dhe producenti nga Berlini, Jumpa, mund të përshkruhet më së miri si një fiksim i muzikës, influencuar nga muzika hip-hop. Në moshën 14-vjeçare, JUMPA nisi të prodhonte muzikë nga asgjëja, duke mos patur asnjë edukim muzikor. Me orë të tëra studimi...