JERICHO

Petrit Çarkaxhiu zbulon detaje nga albumi i ri, por dhe planet e ardhshme me grupin Jericho…

I ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë këngëtari i njohur Petrit Çarkaxhiu. Ai ka publikuar së fundmi projektin e tij më të fundit të titulluar “Kangë muzgu” që është bërë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List”, Top...

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Së shpejti një album mjaft unik, Petrit Çarkaxhiu zbulon planet e ardhshme të grupit Jericho!

Grupi i njohur Jericho është rikthyer me një projekt të ri dhe ka sjellë për publikun këngën “Ali Pasha i Janinës”. Teksti i këngës është krijuar nga këngët e vjetra folklorike shqipe “Koka në Stamboll” dhe “Janinës ç’i panë sytë”. I ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana”...

4 artistë ‘të rinj’ i bashkohen “The Top List”!

Një nga javët më të ngarkuara të këtij viti – deri më tani – ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Plot 12 projekte janë votuar nga publiku në klasifikimin e ”The Top List”. E bashkë me to, kemi dhe disa hyrje të reja në mesin e artistëve të Top...

Jericho sjellin “Ali Pashën” si kurrë më parë!

Një këngë e vjetër e jugut për liderin e shekullit 18 të Shqipërisë së Jugut është rikthyer në një version modern me muzikë rok. Grupi i njohur Jericho ka sjellë për publikun këngën “Ali Pasha i Janinës”. Teksti i këngës është krijuar nga këngët e vjetra folklorike shqipe “Koka në...

Rikthehen Jericho dhe vënë gishtin në plagë!

Grupi Jericho ka publikuar këngën e re, duke shënuar kështu rikthimin në skenën muzikore pas tre vitesh. “Në garë për Qeveri” mban titullin kënga e tyre e re e rrymës rock që është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. Muzika dhe vargjet e tekstit janë realizuar nga vetë solisti...