GASHI

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Gashi dhe Ledri, ngjitja më e lartë e kësaj jave

Rreth tre muaj më parë, dyshja e talentuar, Gashi dhe Ledri Vula, bashkoi fuqitë për projektin muzikor të titulluar “That’s Mine”. Një këngë që rezultoi tepër e pëlqyer që në momentete e para të publikimit por që ende vazhdon ta ketë vëmendjen e publikut shqiptar. Pavarësisht se ka 16 javë...

Ledri apo Gashi në krye?

Gashi është një reper, i cili ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm në industrinë e muzikës botërore. Artisti 26-vjeçar, i cili është pjesë e shtëpisë diskografike të Jay Z, “Roc Nation”, ka bashkëpunuar me disa emra të rëndësishëm në muzikë, përmendim këtu French Montana, Dj Snake, G-Easy etj. Pavarësisht se...

Me tre kecat nuk është ujku është Gashi – Video më e re nga artisti hyn në vendin e 100-të

Nga një refugjatë, i cili në të shumicën e kohës nuk kishte një shtëpi për të jetuar, ai është shndërruar në një prej talenteve më të reja të muzikës në botë. Ai është Gashi, djali 28-vjeçare me origjinë nga Kosova, i cili falë talentit të tij, emri i Shqipërisë së...

G4shi fiton 20 pozicione këtë javë në “The Top List”

Ai është një tjetër krenari shqiptare që me talentin e tij po shkëlqen në arenën ndërkombëtare. Bëhet fjalë për G4shin, i cili po korr një sukses të madh me projektet e tij muzikore të publikuara së fundmi. Edhe pse projekti i tij i fundit muzikor është “Personal”, i cili është...

G4shi fiton 5 pozicione nga java e kaluar

Edhe pse ka vendosur që karrierën e tij muzikore ta zhvillojë jashtë kufijëve shqiptar, pikërisht në Amerikë, G4shi sigurisht që ka deportuar suksesshëm në tregun muzikor shqiptar. Artisti me origjinë shqiptare ka publikuar në muajin shtator “Personal”, i cili menjëherë u bë pjesë e renditjes së “The Top List”. Edhe pse...

Ja pse duhet ta degjoni G4shin…

G4shi është një nga artistët shqiptar që karrierën e tij muzikore ka vendosur ta zhvillojë jashtë kufijëve shqiptar, pikërisht në Amerikë. I rritur me muzikën e 2Pac, Jay Z, Dr. Dre dhe Eminem, G4shi është i vetmi hiphop-ist shqiptar i momentit që mund të krahasohet lehtësisht me yjet ndërkombëtar të...

G4SHI, hyrja më e re e “The Top List”

Larry Gashi ose siç njihet me emrin e tij artistik G4SHI është reperi më i ri në tregun muzikor i cili ka origjinë kosovaro-shqiptare. Historia e tij përkon me atë tipiken e familjeve kosovare të cilat nisën emigracionin gjatë trazirave në Ballkan. Familjarisht ai emigroi në Libi, Afrikë, Europë e...