ARTA

Arta Kabashi vjen në klasifikim me këngën e krijuar brenda “Big Brother VIP”!

Në një bashkëpunim që u nis brenda mureve të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Arta Kabashi dhe Romeo Veshaj, kanë sjellë për publikun një projekt të ri muzikor. Kënga, e cila titullohet “Falëm”, ka marrë jetë brenda shtëpisë së “Big Brother VIP 3” dhe tashmë është publikuar për të...

U krijua brenda shtëpisë së BBV3, publikohet “Falem” nga Arta dhe Romeo!

Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother VIP 3” këngëtarja Arta Kabashi tregoi se po planifikon projekte të reja muzikore dhe po shijon famën dhe simpatinë e publikut jashtë formatit. E një nga ato projekte do të ishte dhe bashkëpunimi me Romeo Veshaj. Kënga e tyre titullohet “Falem”. Për ata...

Ja disa detaje për këngën e re të krijuar brenda shtëpisë së BBV mes Artës dhe Romeos!

Me anë të një lidhjeje telefonike për emisionin “Big Brother Radio” në Top Albania Radio, ka qenë e ftuar këngëtarja Arta Kabashi, gjithashtu ish-banore të këtij edicioni. Ajo ka folur në lidhje me këngën e saj të re titulluar “Falem” në bashkëpunim me Romeo Veshaj. Ky projekt do të publikohet të...

Arta Kabashi zbulon këngën e re: “Do të jetë bashkëpunim…“

E ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ishte Arta Kabashi, ish-banorja e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, e cila bëri për vete shumë shqiptarë edhe me zërin e saj të mrekullueshëm. Pikërisht përveç situatave në shtëpinë më të famshme në vend, Arta foli pak edhe...

Arta Kabashi, nga “Big Brother VIP” në “The Top List” me këngën e re!

Nëse themi “Big Brother VIP”, padyshim kemi përmendur fenomenin absolut të momentit. Ka kaluar pak më shumë se një muaj që nga fillimi i këtij edicioni dhe interesi e kurioziteti i publikut ka thyer çdo rekord. Banorët brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, i përkasin fushave të ndryshme të...

Krijuan këngën për nënën brenda në BBV, Romeo, Arta dhe Vesa shpërthejnë në lot kur e dëgjojnë!

Ajo që nisi si një krijim brenda shtëpisë së “BBVIP” nga Romeo Veshaj dhe Ervin Gonxhi, e që më pas u vazhdua edhe nga Arta e Vesa, duke u kënduar edhe nga dy këngëtarët, tashmë është një këngë e bukur, një dedikim për nënën që së shpejti pritet të hidhet në...

Ja artistët e “The Top List” që kanë hyrë në shtëpinë e “Big Brother VIP 3”!

Mbrëmjen e së shtunës në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektaklit arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm. Të shtunën, plot 18 banorë u bënë pjesë...

Ja kush është ngjitur më shumë këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Po kush janë...

Kush është Arta?

“Maje” është një tjetër projekt i ri që i është shtuar klasifikimit të Top Awards këtë javë. Arta është autorja e këtij projekti muzikor, e cila falë mbështetjes nga ana e publikut, është pozicionuar në vendin e 89-të. Me një stil mjaft të vecantë dhe shumë ritmik, “Maje” pritet të...