ARGJENTINA RAMOSAJ

Tre hyrje të reja në “Top 10”

Edhe pse gjendemi ende në një periudhe të pasigurt sa i përket ecurisë së muzikës për shkak të pandemisë, artistët nuk janë ndalur  së prodhuari muzikë por kanë vijuar të punojnë për të qënë sa më pranë publikut. Klasifikimi i kësaj jave është konsideruar mjaft surprizues dhe shkak për këtë...

Argjentina del me Vig Poppa-n por hyn me Seven

Viti 2018 ka nisur mjaft mirë për këngëtaren e njohur Argjentina Ramosaj, e cila ka publikuar tre projekte muzikore brenda një periudhe shumë të shkurtër. Me dy bashkëpunime dhe një këngë “solo”, Argjentina ka mundur të jetë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare....

Hyrje e re, Seven ndërron emër dhe hyn në vendin e 76-të

Seven Saraqi ka ardhur me një projekt të ri muzikor, i cili menjëherë ka tërhequr vëmendjen e publikut shqiptar. Këngëtari 25-vjeçar, i cili jeton në Amerikë, madje ka ndryshuar edhe emër. Ndërkohë që më parë e njihnim me emrin e artit si 7 Saraqi, tashmë ai njihet thjesht Seven. Për...

Argjentina Ramosaj hyn në klasifikim me një tjetër këngë të re, një javë pas bashkëpunimit me Vig Poppa

Argjentina Ramosaj kishte shumë kohë që i mungonte klasifikimit të “The Top List” por këngëtarja është rikthyer fuqishëm, jo vetëm me një por me dy projekte muzikore. Vetëm një javë më parë, Argjentina publikoi bashkëpunimin e saj me Vig Poppa, i cili u bë menjëherë pjesë e klasifikimit të 100...

Zbuloni “Hush” projektin më të ri të Argjentina Ramosaj

Këngëtarja me origjinë nga Kosova qëlloi në shenjë kur publikoi në mars të vitit të kaluar, projektin e saj “Pse”. Pas një kohe të gjatë shkëputjeje nga muzika, kjo këngë tërhoqi menjëherë vëmendjen e publikut dhe është pjesë e “The Top List” prej 29 javësh. Argjentina rikthehet sërish me një...

Argjentina Ramosaj ngjitet me 6 pozicione

Ajo u rikthye në tregun muzikor pas një pauze prej disa vitesh por rikthimi i Argjentina Ramosaj është pritur mjaft mirë nga fansat e artistes, duke vërtetuar se atyre iu kishte munguar muzika e saj. E publikuar që në fillim të muajit mars, “Pse” prej 7 javësh ka mundur t’i...

Argjentina Ramosaj, hyrja më e re e “The Top List”

Pas një pauze të gjatë në muzikë, prej disa vitesh, Argjentina Ramosaj është rikthyer me një projekt të ri muzikor. Ndërkohë që këngëtarja gjatë kësaj periudhe, i është dedikur jetës së saj familjare, fansat vazhdimisht kanë qënë në pritje të diçkaje të re nga ajo. Dhe momenti i shumëpritur erdhi!...