ANXHELA PERISTERI

Anxhela Peristeri vjen e ‘butë’ si dëbora këtë fillim vit!

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri, ka publikuar këngën e saj më të re, e cila mban titullin “Para teje”. Këngëtarja e ka shoqëruar edhe me një super videoklip, ku shfaq interpretimin e saj të shkëlqyer. “Para teje” ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List” dhe është pozicionuar...

Ja cilat janë 10 këngët e listës që i shkojnë më shumë Janarit!

Viti 2023 që lamë pas ka qenë goxha surprizues dhe shumë i ngjeshur me projekte të reja muzikore. Dhe ja ku tashmë kemi hyrë në vitin e ri dhe përballemi me të tjera surpriza. Janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore dhe ja ku e vërtetojmë edhe...

A e madhe e “The Top List”, ja artistët që sollën projekte të reja këtë javë në listë!

Plot 5 hyrje të reja kemi pasur këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Ja artistët që kanë hyrë në klasifikimin e javës me projektet e tyre të reja… Edhe pse tashmë Algert Sala ka disa vite në tregun muzikor, duke marrë pjesë në konkurse dhe në shtëpi diskografike...

“Për arsye të Luizit…”/Anxhela Peristeri zbulon përse nuk erdhi një bashkëpunim midis tyre!

E ftuar në emisionin “Pardon My French” ka qenë artistja Anxhela Peristeri. Ajo njihet gjerësisht për karrierën e saj mjaft të suksesshme në industrinë muzikore shqiptare, ku së fundmi ka sjellë një bashkëpunim me këngëtarin Vedat Ademi titulluar “1960”. Si erdhi realizimi i këtij projekti? Faktikisht, ka qenë një ide...

Anxhela Peristeri bashkon forcat me Vedat Ademin dhe rezultati është një perlë!

Dy këngëtarët e njohur Anxhela Peristeri dhe Vedat Ademi, kanë publikuar këngën më të re në duet. “1960” mban titullin projekti, i cili vjen me interpretim të shkëlqyer nga dyshja në fjalë. Vedat Ademi prej vitesh tashmë jeton në SHBA, me bashkëshorten e tij dhe fëmijët. Publiku e ka ndjerë...

Anxhela Peristeri zbulon detaje rreth projekteve të saj muzikore dhe bashkëpunimeve që pritet të vijnë!

E ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio nëpërmjet një lidhjeje telefonike ka qenë Anxhela Peristeri. Këngëtarja ka zbuluar më shumë detaje në lidhje me karrierën e saj, këngët dhe projektet e reja që pritet të vijnë së shpejti. Gjatë këtyre gjashtë muajve artistja ka qenë mjaft...

“Të dua” në versionin origjinal apo remake? Ja kë zgjodhi publiku…

Kënga ikonike “Të dua” e reperit G-Bani dhe Crazy Girl korri një sukses të jashtëzakonshëm, duke i rezistuar edhe viteve. Së fundmi, ky hit ka ardhur në një version të ri në një remake. Pak ditë më parë Anxhela Peristeri dhe reperi G-Bani vendosën të surprizonin publikun shqiptar duke risjellë...

Anxhela Peristeri dhe G-Bani risjellin këngën hit të viteve 2000 dhe tregojnë ndjesitë e tyre…

E ftuar në studion e “Live From Tirana” në Top Albania Radio ka qenë këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri. Ajo së fundmi ka sjellë një bashkëpunim me G-Bani, rikrijimin e hitit të tij të vitit 2006 me Crazy Girl, që mban titullin “Të dua”. Si lindi e gjithë ideja për...

Dy hitet e Anxhela Peristerit dhe Stiv janë për të mos u humbur!

Anxhela Peristeri dhe Stiv janë dyshja që na kanë suprizuar ditët e fundit. Së bashku, ata nuk kanë kryer vetëm një, por dy bashkëpunime, të cilat u pritën mjaft mirë nga publiku. Këtë javë, ata bëhen pjesë e “The Top List” me projektin e parë “N’ëndrra” dhe projektin e dytë...