Klasifikimi i kësaj jave i “The Top List” ka sjellë tre artistë të rinj në listë. Bëhet fjalë për Ervin Gonxhin, Marin Hoxha dhe Vinsmoker, të cilë kanë ardhur me bashkëpunimin e tyre “Face to face”.

Ky projekt i sjell ata njëkohësisht për herë të parë në mesin e artistëve të Top Awards. Le të njihemi më shumë me ta…

Ervin Gonxhi është një violinist, kompozitor dhe producent muzikor i njohur. Ai ka lindur në Tiranë në 30 mars 1985 dhe jeton në Tiranë me bashkëshorten dhe djalin. Violina ka qenë pasioni i tij që në një moshë fare të vogël dhe mund të quhet dashuria e jetës së tij. Falë talentit, përkushtimit dhe devotshmërisë, ka arritur të ketë një karrierë të suksesshme në këtë fushë dhe të jetë një ndër instrumentistët më të kërkuar në tregun muzikor por edhe në evente familjare. Ish-pjesëtar i grupit të mirënjohur muzikor “Threedots”, Ervini ka kompozuar hite për këngëtarët më në zë të muzikës shqiptare. Krahas punës individuale, Ervini është aktualisht pjesë e Batalionit B13, banda e parë e muzikës orientale në Shqipëri.

Marin Hoxha është një producent muzike, DJ dhe artist i talentuar që vjen nga Shqipëria. I lindur me pasion për muzikën, Marin nisi udhën e tij në botën e muzikës elektronike (EDM) në një moshë të re, frymëzuar nga tingujt e gjallë të skenës globale të EDM. Me një vesh të kujdesshëm për melodi dhe një talent për të krijuar ritme infektive, Marin shpejt u bë emër në industri. Tingulli i tij, i karakterizuar nga bashkimi i elementeve të ardhshëm bass, trap, dhe progressive house, kapi mbështetës të zjarrtë rreth botës. Gjatë karrierës së tij, Marin ka publikuar një gamë të impresionueshme këngësh në etiketa të ndryshme, duke fituar çmimet dhe njohje nga fansat dhe artistët e tjerë të rrymës. Bashkëpunimet e tij me figura të njohura dhe shtëpitë diskografike më të mëdha në botë si: ‘Sony Music’, ‘Universal Music’, etj, kanë konsoliduar më tej statusin e tij si një yll në rritje në industri. Muzika e Marinit resonon thellë me audienca, siç tregohet nga miliona transmetime të këngëve të tij në platforma si Spotify dhe YouTube. Përtej sukseseve të tij si producent muzike, Marin është gjithashtu një përformues dinamik, i njohur për setet e tij të DJ-së elektrizuese. Kohët e fundit ai po lancon bashkëpunime me disa nga artistët më të njohur shqiptarë si Ervin Gonxhi, Besa Kokëdhima dhe shumë të tjerë surprizë.

Producenti shqiptar Vinsmoker, i bazuar në Britaninë e Madhe, është i lidhur me labelë ndërkombëtarisht duke përfshirë Universal, Magic Music, Sonny Music, Trap Nation, EDM City, etj. Autor i shumë këngëve dhe bashkëpunime nderkombetare, duke mbledhur miliona dëgjues duke qenë një nga prodhuesit më premtues të EDM në botë.