Pak ditë më parë, Lumi B bëri publik lajmin se do të vinte në një bashkëpunim por kësaj radhe jo me ata repera që ka bashkëpunuar më parë por me reperin Bardulla.

“Lamborghini Hustle” mban titullin kjo prurje e re muzikore e Lumi B, i cili ka marrë menjëherë sugjerimet e mjaftueshme për t’u bërë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Publiku ka vendosur që kjo këngë të renditet në vendin e 57-të për këtë javë.

Por kush është Bardulla?

Pavarësisht se është hera e parë që gjendet në “The Top List”, Bardulla nuk është një emër i panjohur për publikun shqiptar. Nëse do të shohim në kanalin e “Youtube” ai numëron disa projekte muzikore, kryesisht bashkëpunime.

Shumë komentues madje shprehen të lumtur që ky reper i është rikthyer muzikës pas një pauze muzikore. Madje në profilin e tij në Instagram, ai ka shkruar se është rikthyer.

Nga kërkimet në “Youtube”, projekti i fundit i publikuar nga ky reper ka qënë rreth 6 vite më parë, një kohë e gjatë kjo pa prodhuar muzikë.

Kujtojmë gjithashtu se Bardulla, i cili më parë njihem me emrin Bardool, ka qënë gjithashtu pjesëmarrës në “Top Fest 3” me një bashkëpunim me Keos dhe Dj Blunt, me këngën e titulluar “Hey”.