Pas shumë kohësh pritje, Era Istrefi publikoi projektin e saj muzikor “Redrum” në bashkëpunim me Felix Snow dhe duket se ka goditur në shenjë. Prej 3 javësh, artistja nuk po i ndahet kreut të “The Top List”, ku falë votave të publikut, “Redrum” është kënga më e pëlqyer momentalisht në tregun shqiptar.

Ndërsa vendi i dytë, si edhe javën e kaluar, i përket bashkëpunimit të suksesshëm të Dhurata Dorës dhe Dj Geek, “Ayo”, e cila për dy javë ka mbajtur vendin e parë.

Një sukses të jashtëzakonshëm ka korrur kënga me e re e grupit Familia Ideale, e titulluar “Jashte”, e cila falë votave të publikut është ngjitur me 25 pozicione, duke zënë vendin e tretë.

Një ngjitje të madhe ka patur edhe projekti muzikor më i ri i Kidës, i cili është ngjitur gjithashtu me 25 pozicione, ndërsa nuk ka patur të njëtin fat bashkëpunimi i këngëtares me Xhensilën, “Uh Baby”, ku për këtë javë ka humbur 37 pozicione.

Dy prurje të reja i janë shtuar klasifikimit të 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare këtë javë dhe bëhet fjalë për “Pse” të Renis Gjokës dhe “JOJO” të Enxhi Nasufit.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 67:

 1. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 2. Dhurata dora ft. Dj Geek – Ayo
 3. Familia Ideale – Jashte
 4. Samanta ft. 2ton – Bashk’
 5. Ledri Vula ft. Lumi B – Krejt shokt e mi
 6. Capital T ft. Macro & Dj Nika – C’est la guerre
 7. Andrra – Kalle Llamen
 8. Kida – Anderr
 9. Shpat Deda – Ninulle
 10. Butrint Imeri – E jona
 11. Majk ft. Onat – Le t’xhelozojn
 12. Getinjo ft. Kida – Ku je
 13. Gjiko – Yjet Nalt
 14. Dafina – Four Season
 15. Majk – Fund
 16. Olidena ft. Sergio – Ajer
 17. Hitboyz – Knej nga Durrsi
 18. Era Istrefi – Bonbon
 19. Alban Skenderaj – Dikur
 20. Ledri Vula – A jena mire
 21. Ghetto Geasy feat Majk – Ajo
 22. Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 23. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 24. Majk – Kcen
 25. Ledri Vula – Kings
 26. 2po2 ft. Unikkatil – Kryt nalt
 27. Mozzik ft. Arta – Kom dasht
 28. Dhurata Dora – Vec Ty
 29. Stresi – Mos u dorzo
 30. Ronela Hajati – Mos ik
 31. Argjentina Ramosaj – Pse
 32. Ermal Fejzullahu ft. Nora Istrefi – Hije
 33. Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
 34. Ylli Limani – Shiu
 35. Stine – Bela
 36. Soni Malaj – Pergjithmone
 37. Stine – Mama
 38. Elinel – Qmos (Predator)
 39. Stanaj – Romantic
 40. Besa ft. Flori – 123
 41. Blunt ft. Real – Suzi
 42. Ana Bakaj – Reckless
 43. Dren Abazi & zzo – Kur je me mua
 44. Edona Vatoci – Miremengjes
 45. Enxhi Nasufi – JOJO
 46. Xuxi – Seven Days
 47. Bojken Lako – Sekret
 48. Renis Gjoka – Sot
 49. Xhensila ft. Kida – Uh Baby
 50. Gjiko – Je shku