Dhurata shpesh na ka surprizuar me bashkëpunime me artistë të huaj që jo vetëm pëlqehen nga ndjekësit por kthehen në një sukses të vërtetë. E duket se tregu ndërkombëtar ‘i rri më së miri’ bukuroshes, e cila sapo ka publikuar “Yummy” bashkëpunimin e saj me reperen e njohur Stefflon Don dhe këngëtaren INNA.

“Yummy” ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List” duke u renditur në vend të 7-të. Kënga është plot ritëm dhe adrenalinë dhe le ta pranojmë, nuk prisnim më pak nga Dhurata.

Me këtë projekt mirëpresim në listën e Top Awards edhe dy artistet e huaja. Për ata që nuk dinë shumë mbi to, po ju njohim pak më shumë…

Elena Alexandra Apostoleanu, e lindur më 16 tetor 1986, e njohur profesionalisht si Inna, është një këngëtare rumune. E lindur në Mangalia dhe e rritur në Neptun, ajo studioi shkenca politike në Universitetin Ovidius përpara se të takonte treshen rumune Play & Win dhe të ndiqte një karrierë muzikore. Ajo adoptoi emrin skenik “Alessandra” në 2008 dhe adoptoi një stil pop-rock; më vonë atë vit, ajo ndryshoi emrin e saj skenik në “Inna” dhe filloi të publikonte muzikë në shtëpi. “Hot” (2008), kënga e saj debutuese, ishte një sukses komercial në mbarë botën dhe kryesoi renditjen e Hot Dance Airplay të Rumanisë dhe Billboard, ndër të tjera. Albumi i saj debutues në studio me të njëjtin emër pasoi në gusht 2009 dhe u certifikua Gold and Platinum. Ai shfaqi disa këngë të tjera të suksesshme në Evropë, duke përfshirë “Amazing” (2009), kënga e dytë numër një e këngëtares në Rumani. Me shitje globale të albumeve prej katër milionë kopjesh nga tre albumet e saj të para në studio, Inna është artistja rumune më e shitur. Ajo ka marrë disa çmime dhe nominime, duke përfshirë Balkan Music Awards, European Border Breakers Award, MTV Europe Music Awards dhe Romanian Music Awards.

Stephanie Victoria Allen, e lindur më 14 dhjetor 1991, e njohur ndryshe me emrin e saj skenik Stefflon Don, është një repere dhe këngëtare britanike. Ajo u bë e famshme pasi hiti i saj i vitit 2017 “Hurtin’ Me” me French Montana arriti kulmin në vendin e 7-të në listat muzikore në Mbretërinë e Bashkuar. Në vitin 2016, Allen publikoi mixtape-in e saj debutues “Real Ting” e ndjekur nga një tjetër mixtape, “Secure”, në 2018.