Rreth 7 muaj më parë, Dafina Zeqiri bëri debutimin e saj në industrinë muzikore në botë me projektin muzikor të titulluar “Four Season”.

Kjo prurje e këngëtares, e cila është zhvendosur përundimisht në Amerikë, është pritur mjaft mirë nga publiku i huaj dhe ai shqiptar. “Four Season” ka qënë një ndër këngët që ka qëndruar për 22 javë në klasifikimin e “The Top List”.

Pas këtij suksesi, pas shumë paralajmërimesh, Dafina ka publikuar projektin e saj të ri muzikor të titulluar “Told Ya”. Duke i qëndruar besnike zhanrit të saj muzikor “Old RnB”, Dafina është artistja që kryeson për këtë javë klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Falë sugjerimeve të publikut, prurja e re e këngëtares, jo vetëm është bërë pjesë e listës por ajo ka mundur të vendoset në krye të 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare që në javën e parë të publikimit.

Kjo javë ka ardhur më një lum ndryshimesh sa i përket pozicionimit të këngëve dhe hyrjeve të reja. “Poppa Bottle” e Adriano x Toquel dhe “E nxone hapin” e Dren Gashit, janë dy këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione, përkatësisht me 46 dhe 43, duke u renditur në vendin e dytë dhe të tretë.

Ndërsa sa i përket hyrjeve të reja, 6 të tilla i janë shtuar klasifikimit, duke lënë jashtë disa prej këngëve që për një kohë të gjatë qëndronin në listë.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 95:

 1. Dafina – Told Ya
 2. Adriano x Toquel – Poppa Bottle
 3. Dren Gashi – E nxone hapin
 4. Dj Olti ft. Alban Skenderaj & Lyrical Son – ’93
 5. Era Istrefi ft. French Montana – No I Love Yous
 6. Butrint Imeri – Bella
 7. Flori Mumajesi ft. Bruno, Klajdi, Dj Vicky – Karma
 8. Butrint Imeri – Vec per mu
 9. Ardian Bujupi X Capital T – Andiamo
 10. Jon Tarifa – Stop For a Minute
 11. Butrint Imeri – Mona Lisa
 12. Ledri Vula – U harrum
 13. Alban Skenderaj – Nuk je vetem
 14. Mixey ft. Capital T – Hatixhe
 15. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
 16. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
 17. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 18. Mimoza H – Well of Melodies
 19. Alban Skenderaj – Dikur
 20. Stresi ft. Anxhelo Koci – Me fal 2
 21. Capital T – Pse po ma lun lojen
 22. Majk – Stila
 23. Vesa Smolica – Asnjo si une
 24. Irkenc Hyka ft. Xhensila Myrtezaj – Si te jem mire
 25. Lumi B ft. Dhurata Dora – Simpatia
 26. Granit Derguti & Mixey ft. Xhensila – Lova
 27. HCUE ft. Kida – Don’t say no more
 28. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 29. Elvana Gjata – Forever is Over
 30. Samanta ft. 2Ton – Bashk’
 31. Onat ft. Majk – Le t’xhelozojn
 32. Dhurata Dora – Bubble
 33. Majk – Kcen
 34. Samanta – Zemren Maje
 35. Lyrical Son & Mc Kresha – Hey Girl
 36. Buta x Ledri – Mbi Re
 37. Elvana Gjata ft. Capital T & 2p02 – Lejla
 38. Kida –Anderr
 39. Ronela Hajati ft. Lyrical Son – Sonte
 40. Dj Dags& PM ft. Yll Limani – Besom
 41. Cozman – Ni nat
 42. Babastars – High 4 Real
 43. Lauresha – Nalu Pak
 44. Luana Vjollca – Benzina
 45. Kelly – One night stand
 46. Capital T ft. Lyrical Son &Vig Poppa – Pa censure
 47. Alban Ramosaj – Bitchi  mesnates
 48. 5Ponca & Shpat Deda – M’tha t’thashe
 49. Beatrix Ramosaj – Pa ndjenje
 50. Minatori – Krejt Njejt