LAJME

Njihuni me Jon Ajdini, hyrja më e re e “The Top List”

Jon Ajdini është një kantautor 21-vjeçar nga Shkupi, i cili jeton në Amerikë. Joni, i cili luan gjithashtu edhe kitarë, ka vetëm pak javë që ka publikuar projektin e tij të parë muzikor, të titulluar “Më lër të të shoh”. Ky projekt muzikor, i cili shënon edhe fillimin e karrierës...

Ndërrohet i “gjithë” klasifikimi. Java me më shumë hyrje të reja në historinë 85-javëshe të “The Top List”

Duket se gushti shënon kulmin e publikimit të projekteve muzikore nga ana e artistëve shqiptar. Jemi në javën e 85-të të klasifikimit të “The Top List”, ku nga java në javë kemi projekte të reja muzikore që i shtohet listës zyrtare të “Top Awards”. Kjo javë është futur në histori,...

Samanta merr kreun!

“Zemren Maje” është projekti më i ri muzikor i Samantës, falë të cilit artistja u rendit në krye të klasifikimit të “The Top List” Ky projekt muzikor është pjesë e listës zyrtare të “Top Aëards”, ku është vënë re një interes tepër i madh nga publiku, i cili nuk ka...

Alban Ramosaj ngjitet me 41 pozicione me këngën e re

Duket se fansat po shijojnë në maksimun rikthimin muzikor të Alban Ramosaj. Ndërkohë që kishte kaluar më shumë së një vit nga hiti i tij muzikor, “A me do” më të cilin arriti kulmin e suksesit, Alban Ramosaj ka ditur t’i bëjë për vete fansat edhe kur nuk është i...

Nora Istrefi del me një bashkëpunim dhe hyn me një tjetër në “Top 20”

Vera e vitit të kaluar rezultoi tepër e suksesshme për Nora Istrefin, kënga e sa cilës “Sa t’kam dasht” u shndërrua në një ndër hitet verore. Ndërsa këtë vit, këngëtarja ka lënë pas projektet “solo” dhe ka zgjedhur të vijë me tre bashkëpunime. Rreth 5 muaj më parë, ajo bashkoi...

Getinjo futet në klasifikim me “Sexy”

Getinjo ka gjetur mënyrën e duhur për të ngritur akoma më shumë temperaturat në këtë verë të nxehtë. Rreth 3 javë më parë, reperi i njohur ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, i titulluar “Sexy”. Kjo këngë ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut dhe jo vetëm për...

Babastars në “Top 10” me “High 4”

Gjithçka nisi në vitin 2012, ku reperat e Babastars bashkuan fuqitë duke sjellë një projekt muzikor të titulluar “High”. Ata korrën një super sukses në atë kohë, ku “High” u shndërrua në një nga këngët më të dëgjuara të asaj vere. Por Babastars nuk u ndalën me kaq, në 2014...

Majk, pas shumë javësh publikimi, sugjerohet për të hyrë me “Katile”

Ndërkohë që po përgatitet për të publikuar projektin e tij më të ri muzikor, duket se Majk vazhdon të korrë sukses edhe me projektet e tij të mëparshme muzikore. “Katile” është një projekt muzikor, të cilin Majk ka rreth 2 muaj që e ka publikuar, por duket se suksesin më...

Dhurata Dora futet në klasifikim me “Bubble”

Ajo është një ndër artistet, këngët e së cilës menjëherë shndërrohen në hite muzikore. Bëhet fjalë për Dhurata Dorën, e cila ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Rreth një muaj më parë, Dhurata bashkoi fuqitë me Lumi B, duke sjellë “remake” të...