# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Marigona

Marigona është një tjetër talent i ri muzikor që i është shtuar tregut muzikor shqiptar. Me origjinë nga Dibra, Marigona ka nisur të merret me muzikë që në moshë të vogël, duke u angazhuar nëpër koncerte që zhvillonte Qëndra Kulturore në Dibër.

Aktualisht Marigona studion Flaut në Liceun Artistik te Tiranës.

Prej tre vitesh Marigona është nën menazhimin e shtëpisë diskografike “Nmusic Producton”, ku punon edhe si tekstshkruese.

“Helm” nuk është projekti i parë i Marigonës pasi derimë tani ajo numëron disa këngë dhe bashkëpunime të publikuara në treg.

NEWS

Rikthehet Marigona pas bashkëpunimit me Wenda!

Marigonën e kemi dëgjuar për herë të parë në “The Top List” me bashkëpunimin e saj me Wenda, “Helm”. Jo vetëm kaq, por dyshja ka bashkëpunuar gjithashtu dhe në një tjetër këngë, “Leje”. Pas suksesit të këtyre dy të fundit, tashmë Marigona ka ardhur në një projekt solo. Artistja ka...

Njihuni me Marigona, gjysma e këngës që na helmoi javën

“Helm” ka qënë padiskutim një ndër prurjet më interesante të kësaj jave. Përvec tekstit, i cili që në titull duket se është helmues, një vlerësim të madh ka marrë edhe videoklipi i kësaj kënge. Wenda dhe Marigona janë dy artistet që kaën bashkuar fuqitë për këtë prurje të re muzikore,...