# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Faton Macula

Faton Macula është një instrumentist i njohur. Në vitin 2011, Faton Macula publikoi albumin e tij “Iman”. Në vitin 2016, Dardan Balaj publikoi videoklipin “Ajo”, në bashkëpunim me Faton Macula. Në vitin 2020 Fatoni vjen me një tjetër bashkëpunim, këtë herë me Vesa Smolicën në projektin “N’shpirt”. Bashkëpunimi i tij më i fundit me Mira Konçin, një rikrijim ndryshe i “Era” nga grupi “Gjurmët”, bëri që ai të futej në klasifikimin e “The Top List” si arstisti më i ri që i bashkohet familjes së Top Awards.

NEWS

Ja cilët kanë qënë titujt më të përdorur në këngët e artistëve në 2021!

Kjo javë solli në vëmendje disa tituj këngësh që ne na u dukën pak si shumë familjarë. Dy nga hyrjet e reja këtë javë çuditërisht mbanin titullin “Qaj”. Një prej projekteve është kënga më e re e Nilsa Hysit, që ka sjellë një version më modern të këngës “Qaj Maro”....

Mira Konçi dhe Faton Macula rrëfejnë gjithçka për bashkëpunimin e tyre!

Të ftuar në emisionin “Wake Up” nëpërmjet ‘Skype’-it ishin Mira Konçi dhe Faton Macula për të folur në lidhje me bashkëpunimin e tyre më të ri me këngën “Era”. Cili prej tyre insistoi që kjo këngë të realizohet? Mira shprehet se: Në fakt që në momentin e parë që e...