# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri ka lindur në vitin 1990, në qytetin e Varberg, Suedi. Dafina ka përfunduar shkollën fillore dhe atë të mesme në qytetin e saj të lindjes.

Që në moshë të re, Dafina filloi të merrej me muzikë. Në moshën 10-vjeçare, ajo mori pjesë në festivalin e fëmijëve në Suedi, me një këngë të shkruar dhe kompozuar nga vetë ajo. Kënga ishte në gjuhën angleze.

Në moshën 17-vjeçare, Dafina u kthye në Kosovë, ku nisi karrierën e saj si një këngëtare profesioniste.

NEWS

Ja nga cilët artistë presim këngë në tetor! 

Vjeshta e këtij viti duket se premton shumë. Teksa kemi lënë pas një verë me plot këngë dhe ndër to të shumta kanë qenë bashkëpunimet, duket se edhe kjo stinë nuk ka për të qenë më e vakët. Artistët tanë janë duke u përgatitur që të sjellin për publikun shumë...

Dafina Zeqiri shkëputet nga koncertet, arsyeja problemet e saj shëndetësore!

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka qenë shumë aktive këtë verë me koncerte të shumta, por ka patur dhe probleme shëndetësore dhe këtë gjë e ka shprehur gjithë kohës. Ditën e parë të “Sunny Hill Festival” kur artistja do të performonte, u shfaq me një maskë oksigjeni. Kjo shqetësoi fansat e...

Ja cilat janë këngët e "The Top List" më të përdorura nga TikTok-istët!

Padyshim që ky sezon ka sjellë më shumë prurje të reja muzikore në krahasim me çfarë ka ndodhur më parë. Teksa artistët kishin si qëllim të vinin me video shumë verore dhe të ‘nxehta’, jo të gjithë ama ia dolën që të ‘konkurronin’ projektet që kishin më shumë kohë në...

Dafina ngjitet menjëherë në Top 5 'me dhimbje', pa dhimbje!

Dafina Zeqiri njihet që sjell gjithmonë tek publiku projekte shumë unike. Këngëtarja nuk ka pasur të ndalur edhe me shumë projekte të reja solo dhe bashkëpunime.  Projekti i saj më i fundit titullohet “Dhimbje dhimbje”, me të cilin ajo hyri në klasifikimin e “The Top List” javën e kaluar. Si...

Dafina mbyll listën me 'dhimbje, dhimbje'!

Dafina Zeqiri është një nga divat e muzikës shqiptare që padyshim sjell shumë hite e ndër vite nuk e ka humbur aspak origjinalitetin e saj duke vazhduar të lançojë projekte shumë të veçanta. Kohët e fundit Dafina ka qenë mjaft e angazhuar me projekte të reja të herë pas hershme....

Dafina dhe Kida hapin 'lavazh'... Ja klipi i "Luje belin"!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një ‘garë’ të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi....

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në "The Top List"!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Suksesi i Yll Limanit në krye, ja cilët janë artistët me më shumë vende të para rradhazi!

Një sukses i padiskutueshëm rezultoi projekti i fundit i Yll Limanit “9” për artistin. Që në javën e parë të publikimit, ai u votua për t’u bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” dhe madje votat e publikut e vendosën atë menjëherë në fron. “9” vazhdon që të mbajë...

Disa nga hitet që po bëjnë vitin në "The Top List"!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këto janë disa prej hiteve më të mira që...

Ja artistët me më shumë këngë në klasifikim në Prill 2022!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka dhe nga ata që kanë shumë projekte njëkohësisht në listë. Capital T e kryeson këtë listë  me 9 projekte njëkohësisht. “Dy zemra” qendron më...

Dafina debuton më mirë vetëm apo në dyshe?!

Prej muajsh tashmë Dafina Zeqiri kishte paralajmëruar publikimin e një albumi me titull “Dafinë Moj”. Me anë të një postimi të bërë në llogarinë e saj në Instagram, Dafina zbuloi se albumi do të dalë në treg i plotë më datë 1 Tetor dhe këngëtarja i surprizoi të gjithë me...

Dafina Zeqiri edhe njëherë me Muma, por a do përsërisin suksesin e "Pa Ty"?!

Nuk ka diskutim që “Pa ty”, bashkëpunimi mes Dafinës, Muma-s dhe Cricket pati një sukses të jashtëzakonshëm. Kënga fillimisht, u publikua vetëm nga Cricket dhe Muma me po të njëjtin titull dhe rezultoi shumë e pëlqyer nga publiku duke numëruar shumë klikime. Mirëpo ‘remix-i’ i sjellë një muaj më vonë...

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Java me më shumë hyrje të reja në 323 javë "The Top List"!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje në 323 javë që prej fillimit...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Dafina dhe Dj Geek, dashni e madhe në skenë dhe jashtë saj!

Ata janë padyshim një ndër çiftet më të dashur të showbiz-it shqiptar. Po flasim pikërisht për Dafina Zeqirin dhe Dj Geek. Bashkëpunëtorë në projekte muzikore por edhe në jetën personale. Dafinën dhe Dj Geek i kemi parë shpesh në projekte të përbashkëta dhe duhet thënë që kanë qenë ndër më...

Majk dhe Dafina, ja sa është pëlqyer bashkëpunimi i tyre për herë të parë!

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej kohësh tashmë, Majk dhe Dafina Zeqiri kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të parë së fundmi. “Më fal” mban titullin kënga e re, që vjen si një dedikim për gjithë zemërthyerit. Teksti i këngës është shkruar nga vetë ata, ndërsa kanë patur dhe ndihmën e reperit...

Ja se cilat janë ngjitjet më të bujshme të javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Like Jackson”,  projekti i Tan Bramës që i është bashkuar së fundmi klasifikimit, është rritur me plot 76 vende. Duket se pjesëmarrja e tij në “Big Brother VIP”...

Dj Geek në një ode për muzën e tij, Dafina nuk kalon dot pa u vënë re edhe pse nuk e gjejmë në titull!

Tanimë, të deklaruar në publik, Dafinën dhe Dj Geek i shohim shpesh të postojnë bashkë në rrjete sociale. Të dy janë çift në jetën private, ashtu si dhe në atë profesionale. E duket se pjesë e projektit më të ri të Dj Geek nuk mund të mos ishte edhe partnerja...

Ja kush e nis ‘mbarë’ javën në "The Top List"!

Kreu i kësaj jave ka shkuar për Yll Limani me një nga këngët e albumit të tij dhe pikërisht për “Lshoja Zanin”. Duket se Ylli e ka nisur mbarë këtë vit me një pozicionim të tillë. Por ai nuk është i vetmi artist që e ka nisur mbarë 2022. “Heku...