# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

D Slim

D Slim, emri i vërtetë i të cilit është Drin Saraci, është  reperi më i ri që i është shtuar muzikës shqiptare. I rritur në një familje muzikantësh, D Slim, i cili është vetëm 20-vjec, ka nisur të merret me muzikë në vitin 2018-të por pavarësisht kësaj ai ka publikuar dy projektet e tij të para muzikore në muajin shtator dhe të fundit, në muajin janar të këtij viti.

Për të gjithë ju që nuk e keni dëgjuar më parë, Drini është djali i kompozitorit të njohur Shpetim Saraci dhe këngëtares së njohur, Mira Konci, të cilët prej disa vitesh janë zhvendosur në Amerikë.

NEWS

Djali i Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, Dr1n, rikthehet në një bashkëpunim me Anin!

Drin Saraçi, ose siç njihet me emrin e tij të artit Dr1n, është një nga reperët më të rinj të muzikës shqiptare. Dr1n ka nisur të merret me muzikë në vitin 2018 por pavarësisht kësaj ai ka publikuar disa projekte të suksesshme muzikore. Ai është djali i kompozitorit të njohur...

Djali i kompozitorit Shpëtim Saraçi dhe zërit të embël të Mira Konçit është një reper

Mund të duket paksa e çuditshme por është shumë e vërtetë, djali i kompozitorit të mirënjohur Shpetim Saraçi dhe zërit të ëmbël të Mira Konçit, është një talent në muzikë por në një një zhanër krejtësisht ndryshe nga prindërit e tij. Drin Saraçi, i cili ka zgjedhur si emër arti...