menu

Dafina rimerr kreun


Ora: 15:38 Datë: 07/11/2017

Kjo është java e tretë që e rikthen Dafinën  në krye të klasifikimit të “The Top List”

Rreth një muaj më parë, Dafina publikoi  “Told Ya”, një projekt muzikor i cili u shndërrua menjëherë në një nga këngët më të dëgjuara së fundmi.

Ndërkohë që dy javën e fundit u mposhtë nga dy artistë të tjerë, Dafina është rikthyer në qendër të vëmendjes, ku falë votave të publikut ka arritur të renditet në krye të klasifikimit.

Me zhvendosjen e saj në Amerikë, ka ardhur edhe publikimi i albumit të saj të parë në këtë vend. Këngëtarja ka lajmëruar të gjithë fansat e saj se albumi me titull “King” mund të dëgjohet momentalisht në të gjitha platformat dixhitale dhe është i gjithi në gjuhën angleze.

Kjo javë ka ardhur me një lumë ndryshimesh sa i përket klasifikimit dhe prurjeve të reja.

Projekti më i ri i Majk, “Tarantino” është prurja që është pritur mjaft mirë nga nga publiku shqiptar, votat e të cilit e kanë renditur në vendin e 4-t.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 99:

 1. Dafina – Told Ya
 2. Estto – Inat
 3. Engi – La-La-La
 4. Majk – Tarantino
 5. Butrint Imeri – Bella
 6. Ardian Bujupi x Capital T – Andiamo
 7. Butrint Imeri – Vec per mu
 8. Fero ft. Kida – Harroj
 9. Butrint Imeri – Mona Lisa
 10. Andos – Heshtja
 11. HCUE ft. Kida – Don’t Say No More
 12. Alban Skenderaj – Nuk je vetem
 13. Kida – Anderr
 14. Dj Olti ft. Alban Skenderaj & Lyrical Son – ’93
 15. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 16. Capital T ft. Lyrical Son & Vig Poppa – Pa censure
 17. Capital T – Pse po ma lun lojen
 18. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
 19. Dren Gashi – E nxone hapin
 20. Mixey ft. Capital T – Hatixhe
 21. Alban Skenderaj – Dikur
 22. Flori Mumajesi ft. Bruno, Klajdi, Dj Vicky – Karma
 23. Ledri Vula – U harrum
 24. Ledri Vula – TTZ
 25. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
 26. Irkenc Hyka ft. Xhensila Myrtezaj – Si te jem mire
 27. Majk – Stila
 28. Era Istrefi ft. French Montana – No I Love Yous
 29. Tori – Melodi
 30. Granit Derguti & Mixey ft. Xhensila Myrtezaj – Lova
 31. Stresi ft. Anxhelo Koci – Me fal 2
 32. Samanta – Zemren Maje
 33. Ronela Hajati ft. Lyrical Son – Sonte
 34. Cozman – Ni Nat
 35. Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 36. Onat f.t Majk – Le t’xhelozojn
 37. Lumi B ft. Dhurata Dora – Simpatia
 38. Dhurata Dora – Bubble
 39. Majk – Kcen
 40. Lyrical Son & MC Kresha – Hey Girl
 41. Buta x Ledri – Mbi Re
 42. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 43. Enca – Ciao
 44. Luana Vjollca – Benzina
 45. Dj Dags & PM ft. Ylli LImani – Besom
 46. Capital T – Gucci
 47. Evana Gjata – Forever Is Over
 48. Beatrix Ramosaj – Pa ndjenje
 49. Babastars – High 4 Real
 50. Luar – Si dje