menu

Xhero

#Bio

Xhero, i lindur më 23 Janar 1986 në Kosovë, është një këngëtar, emri i vërtetë i të cilit është Regjep Maksuti. Ai është anëtar i grupit FER, me të cilin ka realizuar albumin e parë muzikor “Lshoja Zonin” në vitin 2009-të. Në këtë album, Xhero ka bashkëpunime me Lyrical Son dhe Gjikal.

Xhero vazhdon të jetë tepër aktiv në tregun muzikor shqiptar, duke publikuar këngë “solo” por edhe bashkëpunime të shumta me emra të njohur të muzikës si Stine, Ledri Vula, Getinjo, Ingrid Gjoni etj.