TR3NDY

Nga bashkëpunimet me artistët shqiptarë e deri te projektet e ardhshme, Tr3ndy zbulon më shumë!

Dardan Ballazhi apo siç njihet me emrin artistik Dj Tr3ndy, së fundmi ka publikuar projektin e tij në bashkëpunim me Faton Qerimin të titulluar “U kry”. I ftuar në studion e “Lancio” në Top Albania Radio, Tr3ndy ka folur për këtë projekt, por jo vetëm… Ku e ka nisur karrierën...

Ja cilët janë artistët e ngritur më shumë në këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Jeni kuriozë të mësoni se cilët janë ata këngëtarë që patën më shumë sukses këtë javë? Elgit Doda me këngën e tij “TL” padyshim që ka rritur një sukses të jashtëzakonshëm që...

Tr3ndy dhe Faton, cilët janë artistët pas “U kry”?

“U kry” titullohet kënga më e re që i është bashkuar klasifikimit të kësaj jave të “The Top List”. Ky projekt erdhi në bashkëpunim mes Tr3ndy dhe Faton Qerimit. Por cilët janë ata? Faton Qerimi është një 21-vjeçar nga Shkupi i cili merret me këndim, shkruan këngë dhe tekste, ndersa...