MUMA

Elvana merr kreun, por Dafina nuk bie shumë poshtë

“Lufta” për të zënë vendin e parë në klasifikimin e “Top Awards” sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Thuajse të gjithë artistët kanë vendosur të rikthehet fuqishëm në muzikë pas një pauze muzikore, duke “luftuar” se cili do të jetë hiti i verës 2021-të. Ndërkohë që javën e kaluar,...

Këngët që pretendojnë majën këtë javë

Java e ardhshme në klasifikimit në “Top Awards” duket se do të sjellë ndryshime të mëdha dhe shumë surpriza për publikun. Dukshëm kjo gjë do të ndikojë dhe në “Top 5”. Në krye të klasifikimit për këtë javë ka qenë kënga “Pa ty” nga Cricket, Muma dhe Dafina Zeqiri. Kënga...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Dafina zëvendëson veten e saj!

“Pa ty” është shndërruar në këngën më të dëgjuar dhe të preferuar të javës, duke arritur të zërë kështu vendin e parë. Ndërkohë që javën e kaluar debutoi në vendin e 83-të, këtë javë, remix-i i Cricket, Muma dhe Dafina Zeqirit është ngjitur me plot 82 pozicione, duke u renditur...

“Pa Ty”, remix për verë 2020-të

Në muajin prill Cricket dhe Muma prezantuan për publikun shqiptar “Pa ty“, një këngë që arriti të fitonte menjëherë zemrat e publikut shqiptar. “Pa ty” pati një debutim mjaft të mirë në klasifikim dhe madje edhe pse kanë kaluar 8 javë, kjo këngë vijon të votohet nga publiku, i cili...