KIDDMARIOO

Artisti Kiddmarioo sjell së shpejti bashkëpunimin internacional me një tematikë mjaft të prekshme…

Mario Dervishanji i njohur me emrin e tij të skenës Kiddmarioo, është një këngëtar, reper, tekstshkrues dhe kompozitor shqiptar. I vendosur së bashku me familjen e tij në lagjen nr. 13 në Durrës, Kiddmarioo nisi rrugëtimin si reper nëpër rrugicat e ndryshme të kësaj lagjje, ku dhe do të merrte dhe...

Reperi Kiddmarioo rrëfen historinë tronditëse që e shtyu drejt muzikës…

I ftuar në emisionin “Lancio” së fundmi, ka qenë një ndër artistët më të rinj të tregut, Kiddmarioo. Ai sapo ka publikuar projektin e tij që mban titullin “13”, për të cilin na ka folur më shumë… Pse Kiddmarioo dhe a ke ndërmend ta mbash gjatë këtë emër arti? E...

4 artistë ‘të rinj’ i bashkohen “The Top List”!

Një nga javët më të ngarkuara të këtij viti – deri më tani – ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Plot 12 projekte janë votuar nga publiku në klasifikimin e ”The Top List”. E bashkë me to, kemi dhe disa hyrje të reja në mesin e artistëve të Top...