KIDA

Fero dhe Kida marrin kreun pas 5 javësh ngjitje

Kida, e cila është një nga talentet e reja më të preferuara në Shqipëri, ka ardhur me disa projekte muzikore gjatë këtij viti. Ndërkohë që këngët e saj “solo” gjithmonë krijojnë një impakt pozitiv tek publiku, duket se një vëmendje të rëndësishme marrin dhe bashkëpunimet e saj. Së fundmi Kida...

Kida me 3 këngë në “Top 5”

Vitin e kaluar, në ceremoninë e ndarjes së çmimve të “Top Music Awards”, Kida shkëlqeu me performancën e saj, ku u vlerësua me cmimin “Artist to Watch”. Por ky vit ka rezultuar akoma më i suksesshëm për këngëtaren, e cila ka ardhur me disa këngë “solo” dhe bashkëpunime, që janë...

Kida me një baladë?! Ja mendimi i fansave…

Orhidea Latifi, e njohur në fushën e muzikës me emrin Kida, është një ndër këngëtaret e talentuara shqiptare,  e cila i përket zhanrit muzikor “pop”. Ajo është shndërruar në artisten e preferuar të publikut shqiptar, me disa këngë të suksesshme në karrierën e saj, duke dhënë shumë koncerte si brenda...

Kida ngjitet 43 pozicione me “Pe du”

Gjatë stinës së verës pjesa më e madhe e artistëve zgjedhin pikërisht këtë sezon për të publikuar projektet e tyre muzikore dhe  Kida është një ndër artistet që ka ndjekur këtë ritual. Pas suksesit që korri dhe ende vazhdon të korrë me projektin muzikor “Anderr”, Kida erdhi në një bashkëpunim...

Hyrja e re më e suksesshme është Hcue ft. Kida “Don’t Say No More”

Kida është një tjetër artiste shqiptare që po synon tregun ndërkombëtar. Disa muaj më parë këngëtarja e disa hiteve muzikore ka firmosur kontratën me shtëpinë diskografike amerikane “Sony Music”. Duke qënë pjesë e kësaj studioje muzikore, Kida ka sjellë projektin e saj të parë në bashkëpunim me një emër ndërkombëtar....

Kida hyn në klasifikim me “Anderr”

Para 4 muajsh, ajo ka publikuar bashkëpunimin e saj me Xhensilën “Uh Baby”, një këngë e cila u pëlqye dhe u votua shumë nga fansat e dyshes, duke bërë që të kapte majën e klasifikimt të “The Top List”. Por teksa ende po shijon suksest e këngëve të saj të...

Getinjo dhe Kida 23 javë në klasifikim, vazhdon suksesi me +12 pozicione

“Ku je” vazhdon të mos mposhtet pavarësisht hyrjeve të reja që bëhen pjesë e “The Top List” nga java në javë. Getinjo dhe Kida bashkuan fuqitë duke sjellë një këngë që padiskutim mund të quhet një prej projekteve më të suksesshme të dyshes. Që prej 23 javësh, “Ku je” qëndron...

Kida dhe Xhensila sërish në krye të “The Top List”

Bashkëpunimi i Kidës dhe Xhensilës vazhdon të ecë suksesshëm në tregun muzikor shqiptar. Ndërkohë që ka vetëm 4 javë që është bërë pjesë e “The Top List”, “Uh Baby” i është rikthyer sërish fronit këtë javë, duke u ngjitur me dy pozicione nga java e kaluar. Duket se treshja më...

Kida dhe Xhensila marrin kreun e “The Top List”

Eshtë java e dytë që Kida dhe Xhensila janë bërë pjesë e “The Top List” me projektin e tyre më të ri muzikor “Uh Baby” dhe dyshja e talentuar ka mundur të kapë kreun e klasifikimit të 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, këtë javë. Kida dhe...