GESKO

Gesko rrëfen më shumë për hitin e tij “Malli” dhe jo vetëm…

Mbrëmjen e kaluar, ishte i ftuar në studion e “Lancio” nëpërmjet një lidhjeje telefonike, Gesko. Gesko është duke shijuar suksesin e këngës së tij më të re të titulluar “Malli”, e cila qendron prej dy javësh si pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards....

Gesko, një emër i ri, por ja se ku e kemi dëgjuar më parë…

Gesko, një emër në dukje i ri për “The Top List”, por në fakt nuk është kështu. Emri i tij i vërtetë është Genc Shaqiri. Genci është një djalë nga qyteti i Gjilanit me banim në Prishtinë, i cili ka nisur të merret me muzikë rreth moshës 19-vjeçare. Geskon e...