FRANC KORUNI

Franc Koruni zbulon më shumë rreth albumit të tij dhe jo vetëm!

I ftuar në ‘Lancio’ në Top Albania Radio ishte artisti Franc Koruni. Përpos çfarë e inspiron më së shumti këngëtarin dhe çfarë fshihet pas krijimtarisë së tij, ai na foli dhe rreth koncertit të mbajtur për albumin e tij më të ri ‘Ky modernizim’. Ky nuk është albumi i parë...

Franc Koruni zbulon mesazhin pas projektit të tij “Detyron”!

I ftuar në emisionin “Live From Tirana” në Top Albania Radio, ishte këngëtari Franc Koruni i cili na tregoi më shumë rreth projektit të tij më të fundit, albumit të ri që do të publikohet së shpejti dhe pjesëmarrjes së tij në Festivalin e Këngës. Çfarë mund të na thuash...

Franc Koruni fut këngën e parë në “The Top List”!

Edhe pse një artist aspak i ri në tregun muzikor, Franc Koruni hyn për herë të parë në klasifikimin e ”The Top List”. “Detyron” është projekti i tij i fundit që me votat e publikut ka arritur të pozicionohet në vend të 68-të për këtë javë. Franc Koruni ka kënduar...