FIFI

Këto janë 5 këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Bashkëpunimi mjaft i...

Çfarë e ‘nxori bllof’ Fifin së fundmi në “Big Brother VIP”?!

Fifi, një nga artistet më të talentuara të “The Top List”, është duke shijuar eksperiencën e saj si banore e shtëpisë së “Big Brother VIP”, konkurrente në garën për çmimin e madh prej 100 mijë eurosh. Jemi të sigurtë që nuk keni këngë që nuk i njihni Fifit, apo që...

Artistët e “The Top List” që kanë hyrë në “Big Brother VIP”!

Me fillimin e “Big Brother VIP” pamë artistë nga të gjitha fushat dhe profesionet. E sigurisht nuk kishin si të mungonin dhe këngëtarët, mes të tjerëve. Këngëtarët brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” janë: Fifi, Sheila Haxhiraj, Ardit Çuni, Sabiani dhe Semi Japupaj. Por pikërisht nga ky grup, dy janë...

Supriza e kësaj jave në Top 20 vjen nga brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”!

Klasifikimi i kësaj jave në “The Top List” e aq më shumë renditja në Top 20, na ka surprizuar. Elhaida Dani është rrëzuar nga froni i klasifikimit, ku qendronte prej dy javësh dhe tani në vend të parë pozicionohet Capital T me “Valle”. Megjithatë artistja nuk ka zbritur shumë vende...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

“Top 5” rigjenerohet këtë javë falë Fifit!

Një javë e qetë ka qënë kjo sa i përket pozicionimit të këngëve  në “Top 5” por është Fifi ajo që ndryshon lojën, falë projektit më të ri muzikor, dedikuar dashurisë. “Ninulle dashurie” titullohet prurja më e re e Fifit, e cila jo vetëm është futur në klasifikim por ka...

Mes Fifit dhe Young Zerkës ekziston një kimi dhe këtë e vërteton “PaGajle”

“PaGajle” është një nga prurjet më të reja që i është shtuar tregut muzikor shqiptar, e cila është sjellë me një stil shumë të vecantë nga Fifi dhe Young Zerka. Në këtë projekt muzikor Young Zerka ka ardhur paksa ndryshe krahasuar me këngët e mëparëshme, duke u përshtatur aq mirë...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Fifi me një tjetër baladë, për kë “Qan” kësaj radhe?

Për Fifin mund të themi me bindje që është një artiste e kompletuar pasi përvec zërit të mrekullueshëm, ajo është një tekstshkruese mjaft e talentuar, duke shkëlqyer në cdo tekst që mban vulën e saj. Fifi, e cila konsiderohet nga shumë fansa në rrjetet sociale si Adele shqiptare, performon në...