FATON QERIMI

Faton Qerimi zbulon më shumë për karrierën e tij muzikore!

Faton Qerimi hyri në listën e artistëve të Top Awards me bashkëpunimin e tij me Dj Tr3ndy, “U kry”. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në “Lancio” në Top Albania Radio për të diskutuar se si lindi ky projekt, por jo vetëm. Si është një ditë normale për Fatonin?...

Ja cilët janë artistët e ngritur më shumë në këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Jeni kuriozë të mësoni se cilët janë ata këngëtarë që patën më shumë sukses këtë javë? Elgit Doda me këngën e tij “TL” padyshim që ka rritur një sukses të jashtëzakonshëm që...

Tr3ndy dhe Faton, cilët janë artistët pas “U kry”?

“U kry” titullohet kënga më e re që i është bashkuar klasifikimit të kësaj jave të “The Top List”. Ky projekt erdhi në bashkëpunim mes Tr3ndy dhe Faton Qerimit. Por cilët janë ata? Faton Qerimi është një 21-vjeçar nga Shkupi i cili merret me këndim, shkruan këngë dhe tekste, ndersa...