ELTINA MINAROLLI

Ja ngjitjet më të bujshme të javës…

Klasifikimi i “Top Awards” vijon të sjellë ndryshime nga java në javë, pavarësisht se për tre javë rresht kreu mbetet i njëjtë. Capital T nuk është mposhtur as edhe këtë javë pasi falë mbështetjes së publikut, “Diego” mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Ndërkohë...

Eltina Minarolli: Me Dea Stricën kemi gjetur shumë grimca të përbashkëta

Periudha e pandemisë na ka sjellë mjaft projekte të bukura dhe një ndër to është padiskutim “Free”, një bashkëpunim mes Dea Strica dhe Eltina Minarolli. Dy artistet, të cilat kanë vite që bashkëpunojnë me njëra-tjetrën, kanë vendosur të vijnë me një mesazh mjaft të rëndësishëm në prurjen e tyre të...

Eltina Minarolli është rikthyer fuqishëm dhe është gati t’ju shërojë shpirtin

Ajo nuk është e panjohur për publikun shqiptar dhe për të gjithë ju që keni ndjerë mungesën e këngëtares së talentuar Eltina Minarolli, ajo është rikthyer po me aq pasion si edhe më përpara. Pavarësisht se kanë kaluar thujase dy vite pa publikuar prurje të reja muzikore, Eltina nuk e...