DEA STRICA

Dea Strica rikthehet në “The Top List” me një këngë që nuk ‘i përket kohës’!

Edhe pse ka qenë pjesë e tregut muzikor duke kompozuar e duke shkruar tekste këngësh, Dea Strica na ka munguar ta dëgjojmë me një projekt të sajin. Kanë kaluar rreth 3 vite që kur Dea ishte pjesë e listës dhe mungesa ka qenë e madhe. Por ja që pritjes i...

“Një vetëkërkim më i thellë dhe personal…”/Dea Strica zbulon më shumë mbi krijimin e saj të ri muzikor!

E ftuar në studion e “Live From Tirana” ka qenë tekstshkruesja, kompozitorja dhe këngëtarja e talentuar Dea Strica. Ajo së fundmi ka publikuar dhe projektin e saj më të ri muzikor që e risjell atë në tregun muzikor pas një pauze relativisht të gjatë. Dea na ka treguar më shumë...

Dea Strica: “Muzika që bën Shpati dhe artistë si ai nuk është për të gjithë…”

Shpat Deda solli koncertin e tij autorial ‘Udhëtim në fjalë e tinguj’ më 19 dhe 20 maj në skenën e Katedrales Ortodokse në Tiranë. Një repertor i pasur dhe performancë që do të mbahen mend gjatë. E ftuar në koncertin e artistit ishte dhe këngëtarja Dea Strica, e cila dha mendimin e...

Dea Strica vjen me një premtim për të gjithë publikun!

E ftuar në studion e “Lancio” në Top Albania Radio ka qenë një artiste shumë e talentuar si Dea Strica. Prej pak kohësh ajo ka bërë një pauzë nga projektet e reja muzikore, por duket se ky vit premton shumë për artisten. Ndërkohë ajo ka jetuar mes Shqipërisë, Maltës dhe...

Ja ngjitjet më të bujshme të javës…

Klasifikimi i “Top Awards” vijon të sjellë ndryshime nga java në javë, pavarësisht se për tre javë rresht kreu mbetet i njëjtë. Capital T nuk është mposhtur as edhe këtë javë pasi falë mbështetjes së publikut, “Diego” mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Ndërkohë...

Eltina Minarolli: Me Dea Stricën kemi gjetur shumë grimca të përbashkëta

Periudha e pandemisë na ka sjellë mjaft projekte të bukura dhe një ndër to është padiskutim “Free”, një bashkëpunim mes Dea Strica dhe Eltina Minarolli. Dy artistet, të cilat kanë vite që bashkëpunojnë me njëra-tjetrën, kanë vendosur të vijnë me një mesazh mjaft të rëndësishëm në prurjen e tyre të...