DARDAN

Dardan dhe Azet sërish bashkë, “Pa mu” i rikthen tek publiku shqiptar!

Disa bashkëpunime mjaft interesante janë bërë pjesë e “The Top List” për këtë javë. E një ndër ta është pikërisht “Pa mu” nga Dardan dhe Azet. Këngëtarët shqiptarë, Dardan dhe Azet, të cilët veprojnë dhe jetojnë në Gjermani kanë bashkuar forcat për të sjellë një super bashkëpunim. “Pa mu”, titullohet...

Një nga këngët më të sugjeruara të javës: “Gar kein bock”

Publiku u “Top Awards” ka treguar se e preferon së shumti muzikën gjermane, përmendim këtu këngët e Loredanës apo së fundmi edhe Dardan. Cuditërisht një ndër këngët më të sugjeruara të javës është pikërisht në gjuhën gjermane dhe është e sjellë nga artisti me origjinë shqiptare Dardan dhe artisti zvicerian...

Mbaron karantina, shkrin klasifikimi, pas shumë javësh, 5 hyrje të reja

Gjatë periudhës së karantinimit, sipas ekspertëve, muzika ishte një ndër fushat që u prek më shumë por duket se për artistët shqiptarë tashmë puna ka filluar. Ndërkohë që ka qënë një ndër periudhat më të qeta në historinë e Top Awards, që prej përfundimit të karantinës, shumë projekte të reja...

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...

Kush është Dardan, një nga hyrjet e reja të kësaj jave?

Pavarësisht se është mjaft i njohur në tregun muzikor gjerman dhe që numëron plot 1 milion ndjekës në Instagram, Dardan është bërë pjesë e klasifikimit të “Top Awards” për herë të parë këtë javë. “Daytona” është projekti muzikor, tërësisht në gjermanisht, i cili është pozicionuar menjëherë në vendin e 10-të....

Andi Dhoska dhe Dardan së bashku me Mozzik, këngëtarët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Pavarësisht se kreu i listës kësaj jave nuk është hasur me ndryshime të mëdha, lista në tërësi ka pësuar disa ndryshime. Dy janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë dhe bëhet fjalë për “Done With You” të Andi Dhoska dhe bashkëpunimit të Dardan dhe Mozzik, “A...