LAJME

“The Voice”, këtë javë një tjetër të ftuar special

“The Voice of Albania”, këtë javë prezanton gjysmëfinalen e saj, ku deri tani kemi 4 konkurrentë dhe vetëm dy prej tyre do munden të jenë në finale. Këtë të premte, ndërkohë që publiku do të shijojë performancat e veçanta të konkurrentëve, Ina, Lorenc, Tiri dhe Elbunit, një tjetër artist do...

Capital T së shpejti një tjetër surprizë

“Hitman” është projekti i tij më i fundit muzikor, i cili edhe pse ka rreth një javë që është publikuar, ka rezultuar tepër i pëlqyer nga publiku shqiptar. Por ndërkohë që Capital T po shijon suksesin e kësaj kënge, e cila është bërë këtë javë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”...

Alban Skënderaj ngre në këmbë publikun në New York

Pas një mbrëmje spektakolare në New York, Alban Skënderaj është nisur drejt Boston ku e pret një tjetër mbrëmje e mrekullueshme. Para disa ditësh, Albani ka bërë publik në rrjetet sociale turneun e tij në Amerikë, për të cilin shprehej se nuk duhet ta humbisni dhe duket se artisti ka...

“Lufta e heshtur” e motrave Istrefi

Klasifikimi i hiteve muzikore të kësaj jave në Top Awards ka sjellë një “luftë të heshtur” mes motrave Nora dhe Era Istrefi. Ndërkohë që Era me këngën e saj “Bonbon” ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm, duke qënë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards” prej 13 javësh, Nora me...

Nora Istrefi kryeson listën e “Top Awards” për këtë javë

“Sa t’kom dasht”, kënga e cila ka marrë 5 milionë klikime vetëm në 3 javë, ka mundur të kryesojë listën e hiteve muzikore të “The Top List” për këtë javë, duke u ngjitur me 1 pozicion. Nora Istrefi ka goditur në shenjë me rikthimin e saj në muzikë, duke publikuar...

Alban Ramosaj rikthehet me mall në skenën e “The Voice”

“E mbani mend kur kam qënë në “The Voice””? Në fakt kjo ka qënë pyetja me të cilën Alban Ramosaj ka nisur postimin e tij të radhës në Instagram. Për 4 javë rresht Albani vazhdon të kryesojë klasifikimin më të rëndësishëm të muzikës shqiptare, “Top Awards” me këngën e tij...

Alban Skënderaj, super koncert në Amerikë

Ai momentalisht po shijon rikthimin e tij në muzikë pas një pauze të gjatë dhe së fundmi ka publikuar projektin më të ri muzikor “Unë dhe Ti”. Prej 6 javësh ai është bërë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards” duke u renditur në pozicionet më favorite, ku për dy...

Soni Malaj feston suksesin e parë të këngës “Me mua”

Kanë kaluar thuajse 10 ditë që nga publikimi i projektit më të fundit muzikor të Soni Malaj në bashkëpunim me Skivin dhe menjëherë kjo këngë ka mundur të bëhet pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”. Duket se kjo këngë ka rezultuar tepër e pëlqyer për publikun shqiptar pasi Soni...

Alban Ramosaj, prej 4 javësh, “mbreti” i Top Awards

Ka thuajse një muaj që është publikuar në kanalin e “Youtube” dhe vazhdon të jetë një nga këngët më të pëlqyera të publikut shqiptar. Prej 4 javësh, Alban Ramosaj kryeson listën zyrtare të “The Top List”, me këngën e tij “A më do”. Pavarësisht se ka patur mjaft prurje të...