LAJME

Çfarë nuk po shkon me këngën e Tunës?

U bënë më shumë se dy javë që kur ajo lançoi “Dy Tima”, por diçka nuk po shkon me këngën e re të Tunës. Me gjithë respektin e fansave besnikë që ia kanë dedikuar më shumë se 1 mln. klikime, pritshmëritë për rikthimin e saj pas ndarjes së bujshme me...

DJ Aldo çon NRG Band në vendin e tretë

“Mos u nal”, kënga më e re e NRG Band & Dj Aldo, e publikuar rreth një javë më parë pozicionet drejt e në vendin e tretë. Pas disa baladash dhe pas suksesit me “Ajo m’kalli”, çunat e NRG Band vijnë mjaft në formë, me një këngë që u rri...

Ledri VS Noizy: Kush është “mbreti” tani?

Në këngën e tij më të re, Ledri është “mbreti” që po kërkon të dominojë fort me kurorën e tij. Këtë e dëshmon fakti që tashmë ai ka 2 këngë në klasifikimin e Top List: “King” dhe “SRMN”, njëra në vendin e parë dhe tjetra në vendin e 13-të. Gjithsesi...

Bum ndryshimesh në top list-ën e javës

Java 21 e “The Top List” vjen me një “çoroditje” të paparë në klasifikimin javor. Futja e këngëve të reja ka bërë që të ulen ndjeshëm në kalasifikim këngët e Alban Skënderaj, Nora Istrefit, Capital T, Era Istrefit, etj. Një ajër të ri në klasifikim kanë sjellë këngët e NRG...

E premtja e Noizy-t

Noizy vazhdon të mbajë premtimin e të premtes, duke publikuar çdo këngë të re në këtë ditë. “Larg prej jush”, ky është projekti i radhës i cili pritet të dalë në kanalin e “Youtube” në orën 18:00. Ka qënë vetë këngëtari që ka lajmëruar këtë projekt të ri, për të...

“Thirrëm qysh dush”, por ai është Vula!

Vetëm 24 orë më parë ai ka publikuar në kanalin e tij zyrtar në YouTube këngën më të re me titull “Kings” dhe vetëm në pak orë i ka kaluar 200 mijë klikimet. Me muzikë të JukeBox Group dhe tekst të vetë Ledrit, “Kings” vjen në një ritëm klasik hip-hop-i,...

Capital T, së shpejti me një bashkëpunim

Siç ju kishim njoftuar dhe siç mund ta kishit kuptuar edhe nga fotoja e tij në Instagram, Capital T do të publikojë së shpejti “Thirrëm n’telefon”, në një bashkëpunim me Granit Dergutin. Kënga do të publikohet më 1 maj. Kjo nuk është hera e parë që Capital bashkëpunon me Dergutin:...

“S’jena mo”, 30 milionë klikime

Bashkëpunimi i vitit të kaluar mes reperëve të labelit “Babastars”, Majk dhe Ghetto Geasy ka qenë padiskutim një nga më të suksesshmit, e tregues për këtë janë shumë faktorë. Veç faktit se kënga e tyre “Sjena Mo” është ndër më të dëgjuarat në ambientet shqipfolëse, ajo ka shënuar edhe një...

Rikthehen “Asgjë sikur dielli”: një album i ri dhe një video në 360°

Pas një ndërprerje 4-vjeçare, ku Alban Nimani ndoqi karrierën e tij si solist, ai i riktehet grupit “Asgjë sikur Dielli”, duke lançuar njëkohësisht dhe albumin e tyre të ri, të tretin në rradhë. Albumi titullohet “Disident” dhe është publikuar falas për të gjithë fansat në faqen zyrtare të grupit: www.asgjedikurdielli.info....