LAJME

Lauresha dhe Genti Myftaraj sjellin një mesazh për gjithë të dashuruarit

Me talentin e Lauresha Ramadanit jemi njohur në sezonin e tretë të “The Voice Of Albania”, e cila që nga ai moment nuk i është ndarë muzikës. Kësaj radhe, Lauresha ka bashkuar fuqitë me kompozitorin e njohur Genti Myftaraj, i cili momentalisht është duke shijuar eksperiencën si “vocal coach” në...

Elvana Gjata publikon minialbumin, por cilën këngë preferon më shumë publiku?

Ajo është rikthyer më fuqishëm se kurrë më minialbumin “3” dhe ka marre vlerësime maksimale nga publiku. Bëhet fjalë për Elvana Gjatën, e cila di gjithmonë si ta bëjë për vete publikun. Që në javën e parë të publikimit të këtij albumi, i cili përmban në total 6 këngë, vetëm...

Ja çfarë pëlqejnë më shumë fansat nga “Dhurata” e Albanit dhe Miriamit

Ky projekt muzikor ka ardhur si një dhuratë jo vetëm për vajzën e tyre Ameli por për të gjithë publikun shqiptar. E publikuar nëntorin e vitit të kaluar, kjo këngë ka marrë vlerësimet maksimale nga fansat e Albanit dhe Miriamit, të cilët kanë transmetuar gjithë ëmbëlsinë e tyre në këtë...

FIFI: “Ku ka zë, s’është pa gjë”

Nga një ish-konkurrente e “The Voice of Albania”, Filloreta Raçi ose siç njihet me emrin e artit, Fifi, është shndërruar në një ndër këngëtaret dhe tekstshkrueset e preferuara të publikut shqiptar. Fifi, e cila ka qënë disa herë pjesë e klasifikimit të  “The Top List”, ka vetëm pak ditë që...

Shkurti i trëndafilave, jo i mimozave, çon Dhuratën dhe Florin në vendin e dytë

Dyshja e suksesshme, Dhurata Dora dhe Flori Mumajesi, kanë bashkuar fuqitë muajin e të dashuruarve, duke sjellë bashkëpunimin e tyre të parë. Ndërkohë që “Trendafili” dhe “Mimoza” simbolizojnë më së miri festën e të dashuruarve, duket se në këtë shkurt ka mbizotëruar “Trendafili” i Dhurata Dorës dhe Florit. Nën ritmet...

West Side Family në 20 këngët më të pëlqyera të javës

West Side Family është i vendosur të arrijë suksesin e dikurshëm dhe padiskutim që ia ka dalë. Ndërkohë që kanë kaluar vetëm 6 javë që nga publikimi i tyre i ri, është vënë re se nga java në java mbështetësit e muzikës së tyre sa vijnë e shtohen. Në javën...

“Top Albania Radio” mbledh artistët e “The Top List”

14 Shkurti prej 20 vitesh është shndërruar në ditën më të rëndësishme të të gjithë shqiptarëve. Top Albania Radio, e krijuar në vitin 1998, ishte e vetmja radio kombëtare private që alternoi dhe zhvillloi një erë të re dixhitale në të gjithë hapësirën shqiptare. Në festën e madhe të ditëlindjes...

Besa sjell koverat e artistëve me famë botërore me një interpretim autentik

Besa është një artiste që gjithmonë është vlerësuar për zërin e saj të veçantë dhe performancat emocionuese “live”. Si një nga artistet më inovative të skenës shqiptare dhe një profesioniste e vendosur, Besa kësaj radhe ka ardhur me një projekt të veçantë, “Besa Live Jamming”. E kontaktuar nga “Top Awards”,...

A do të jetë Dhurata Dora pjesë e “The Top List” me këngën e re?

Dhurata Dora dhe Flori Mumajesi kanë bashkuar fuqitë për të sjellë një “dhuratë” për festën e të dashuruarve, Shën Valentinit. E titulluar “Trendafil”, në fakt kjo këngë duket se ka paralajmëruar të gjithë djemtë t’ju blejnë një trëndafilë partnereve të tyre me rastin e kësaj feste. Kjo këngë, e cila...