LAJME

Nora Istrefi kryeson listën e “Top Awards” për këtë javë

“Sa t’kom dasht”, kënga e cila ka marrë 5 milionë klikime vetëm në 3 javë, ka mundur të kryesojë listën e hiteve muzikore të “The Top List” për këtë javë, duke u ngjitur me 1 pozicion. Nora Istrefi ka goditur në shenjë me rikthimin e saj në muzikë, duke publikuar...

Alban Ramosaj rikthehet me mall në skenën e “The Voice”

“E mbani mend kur kam qënë në “The Voice””? Në fakt kjo ka qënë pyetja me të cilën Alban Ramosaj ka nisur postimin e tij të radhës në Instagram. Për 4 javë rresht Albani vazhdon të kryesojë klasifikimin më të rëndësishëm të muzikës shqiptare, “Top Awards” me këngën e tij...

Alban Skënderaj, super koncert në Amerikë

Ai momentalisht po shijon rikthimin e tij në muzikë pas një pauze të gjatë dhe së fundmi ka publikuar projektin më të ri muzikor “Unë dhe Ti”. Prej 6 javësh ai është bërë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards” duke u renditur në pozicionet më favorite, ku për dy...

Soni Malaj feston suksesin e parë të këngës “Me mua”

Kanë kaluar thuajse 10 ditë që nga publikimi i projektit më të fundit muzikor të Soni Malaj në bashkëpunim me Skivin dhe menjëherë kjo këngë ka mundur të bëhet pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”. Duket se kjo këngë ka rezultuar tepër e pëlqyer për publikun shqiptar pasi Soni...

Alban Ramosaj, prej 4 javësh, “mbreti” i Top Awards

Ka thuajse një muaj që është publikuar në kanalin e “Youtube” dhe vazhdon të jetë një nga këngët më të pëlqyera të publikut shqiptar. Prej 4 javësh, Alban Ramosaj kryeson listën zyrtare të “The Top List”, me këngën e tij “A më do”. Pavarësisht se ka patur mjaft prurje të...

Alban Ramosaj mban edhe këtë javë fronin e “Top Awards”

Jemi në javën e 15-të të klasifikimit të “The Top List” dhe kjo “garë” sa vjen e bëhet më interesante me projekte që i shtohen dhe i largohen kësaj renditje. Do të jetë mbrëmja e 24 Qershorit, në të cilën do të ndahen 12 cmime për artistët pjesëmarrës. Duket se...

Alban Ramosaj kryeson përsëri “Top Awards”

Prej dy javësh Albana Ramosaj vazhdon të renditet në vendin e parë të “The Top List”, Top Awards. “A Me Do”, është projekti muzikor që ka rikthyer  fuqishëm artistin e talentuar, një baladë që ka rezultuar tepër e suksesshme në tregun muzikor. Ndërkohë Alban Akenderaj dhe Era Istrefi mbeten edhe...

Top Awards: Pritja përfundon më 24 Qershor

Në Top Fest-in e Fundit, Top Channel lajmëroi se vitin e ardhshëm një epokë e re do të nisë në botën e muzikës moderne shqiptare. Të gjithë përballë të gjithëve. Pas një viti përgatitjeje, bëhuni gati për mbrëmjen që do t’ju gozhdojë përpara ekranit dhe do të ngelet në kujtesën...

Fillon “Top Awards”

Një vit më parë, “Top Fest”-i i fundit paralajmeroi risinë më të madhe në muzikën moderne shqiptare. Top Channel ka nisur tashmë fazën paraprake të punës, për mbrëmjen që do të kulmojë më 24 qershor, në atë që do të quhet nata e çmimeve “Top Awards”, ku më të mirët...