# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Soolking

Soolking, emri i vërtetë i të cilit është Abderraouf Derradji, është një reper, këngëtar dhe kërcimtar algjerian. Filllimisht ai njihej në fushën e artit me emrin MC Sool, por në 2013-ën, ai vendosi emrin e ri atrtistik, të cilin e mban edhe sot.

Soolking nisi të merrej me muzikë që në moshë të re dhe ka qënë pjesë e një grupi rroku, në të cilin këndonte dhe kërcente. Ai u zhvendos në Francë në vitin 2008-të por u rikthye sërish në Algjeri, për të mësuar më shumë rreth rap-it algjerian. Në 20014-ën ai u kthye sërish në Francë dhe që prej vitit 2016-të ka nisur karrierën “solo”.

Soolking është fitues i disa çmimeve në Francë, ku këngët e tij “Guerilla” dhe “Dalida” kanë marrë medalje plantium.

NEWS

Dy vendet e para mbeten të njëjta, ndryshon vendi i tretë

Kjo javë ka sjellë ditë të nxehta dhe duket se edhe muzika është bërë një me të. Shumë projekte të reja i janë shtuar klasifikimit të kësaj jave, duke sjellë shumë ndryshime në listë por pavarësisht kësaj vendi i parë dhe i dytë nuk ka ndryshuar. Bashkëpunimi i Kidës dhe...

"Top 10" rrotullohet rreth vetes

Ndërkohë që vendi i parë ka ardhur një surprizë këtë javë, “Top 10” nuk është hasur me ndryshime të mëdha. Në 10-shen e këngëve më të dëgjuara kemi vetëm dy hyrje të reja ndërsa pjesa tjetër e këngëve mbetet e njëjtë, duke humbur nga një ose dy pozicione. Në vendin...

Dhurata Dora fiton zemrat e të gjithëve

Që në momentet e para të publikimit, bashkëpunimi i Dhurata Dorës dhe këngëtarit algjerian, Soolking, u pëlqye pafund nga publiku shqiptar. “Zemër” mban titullin kjo prurje e re muzikore, përmes të cilës përcillen nota tepër ritmike. Ndërkohë që në javën e parë të hyrjes në listë kjo këngë renditej në...

"Top 10" më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

Dhurata Dora vazhdon të ruajë pozitat në "Top 3"

Dhurata Dora ka goditur në shenjë me projektin e saj më të ri muzikor. Këngëtarja e dashur e publikut shqiptar ka vendosur që për këtë projekt muzikor, të titulluar “Zemër” të bashkojë fuqitë me këngëtarin e njohur, Soolking. I publikuar vetëm pak javë më parë, kjo këngë ka arritur të...

Kush është Soolking, i ftuari në këngën e re të Dhurata Dorës?

Dhurata Dora ka vetëm pak javë që ka publikuar projketin e saj më të ri muzikor, të titulluar “Zemer”. Në këtë këngë, Dhurata ka vendosur të bashkojë fuqitë me reperin Soolking, i cili edhe pse këndon frengjisht, i ka dhënë një bukuri të veçantë. Kjo këngë është shndërruar menjëherë në...