# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Mr. X

Mr. X është një këngëtar i njohur i rrymës Hip-Hop. Në vitin 2014, Mr. X merr pjesë në “Top Fest 11” me këngën “Dashuri E Paharruar”. Pas një viti ai publikon projektet “Hot Season”, “Party” dhe “S’e Bojna Si Ti”.

Në vitin 2016 ai lançon “Bone Veç Per Mu”, në bashkëpunim me Leuname dhe “Kacurrelja Lalit”, në bashkëpunim me Redion. Në vitin 2017 Mr. X merr pjesë në “Shkodra Fest 3” me këngën “Eja Zemer”, në bashkëpunim me Ledian.

Në vitin 2018 Mr. X publikon “Brabus”, “La Merde”, në bashkëpunim me Lodo dhe “One Shot”. Të tjera projekte të njohura dhe të suksesshme të tij janë “Anonim”, “Madame”, “Fenomenale” dhe “Adrenalina ime” në bashkëpunim me Stine.

NEWS

Mr. X zbulon më shumë mbi “Adrenalina ime” dhe jo vetëm!

I ftuar në emisionin “Lancio” në Top Albania Radio ka qenë artisti Mr.X, i cili ka dhënë më shumë detaje në lidhje jo vetëm me bashkëpunimin me Stine por edhe për eksperiencën e tij në fushën e muzikës. Gjithashtu ka treguar edhe çfarë projektesh na presin për të ardhmen nga...