# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Eranda Libohova

Eranda eshte motra e kengetares Irma Libohova. Eranda ka filluar te kendoje qe nga mosha 14 vjeçare dhe ka nje karriere prej 20 e ca vitesh ne muzike. Eshte nje kengetare shume e kendshme, shume miqesore dhe ka nje paraqitje interesante. Ajo bashkarisht me motren e saj Irmen kane bere shume duete dhe dueti motrat Libohova mori pjese ne shume festaivale dhe u bene shume te njohura per publikun. I do shume kafshet andaj ka nje qenush me emrin Tekila te cilin e ka shume mik. Punon me shume kompozitore por me se shumti me Gazmend Mullahin. Shkrimtaret me te preferuar Kadare dhe Agolli. Ka realizuar rreth 10 albume, te cilet e kane pasur rendesine e tyre. Me pas Eranda filloi karrieren e saj si soliste me shume sukses. Ne spektaklin “Kenget E Shekullit” perzgjidhet ne dhjete kengetaret me te mire. Jeton dhe vepron bashke me motren e saj ne Tirane.

NEWS

West side family dhe Eranda sjellin këngën "torturuese" të verës

Nëse ende nuk jeni fiksuar me emrin “Marinela” bëhuni gati pasi kjo do të jetë “tortura” e kësaj vere. Grupi i dashur i publikut shqiptar West Side Family ka bashkuar fuqitë me këngëtaren e mirënjohur Eranda Libohova për një ndër këngët ritmike të kësaj vere. Ky projekt muzikor, i cili...