# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Eden

Eden Baja, e cila në art ka zgjedhur të njihet thjesht me emrin Eden, është një maturante në shkollën “Qemal Stafa” që jeton në Tiranë.

E kontaktuar nga “Top Awards”, Eden ka rrëfyer se ka kënduar që në moshë të vogël por këtë cilësi të saj, të tjerët e kanë mësuar kohët e fundit.

Sado klishe të duket, nuk kam një zhanër muzike të preferuar ose të vetme. Kam qënë gjithmonë e mendimit se një këngë nëse është e bukur, është thjesht e tillë, pavarësisht kategorisë së zhanerit të cilit i përket”, shprehet Eden.

NEWS

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...

Going up, EDEN një sukses i jashtëzakonshëm

Eden ka arritur të rikthehet në qendër të vëmendjes me debutimin e saj muzikor “Running from myself”. Ky projekt muzikor, i cili i është shtuar klasifikimit rreth 6 javë më parë, këtë javë ka arritur të marrë mjaftueshëm vota, duke u shpallur kënga që është ngjitur me më shumë pozicione...