# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bala

Bala është një këngëtar i njohur kryesisht i rrymës dance dhe reggae. Në vitin 2018, Bala publikon videoklipin e tij “Bebe”. Në po të njëjtin vit pasoi projekti “Gjith Natën”. Më pas në shtator po të 2018, Bala publikon “Down Low”.

Pas kësaj artisti vijon me projekte të reja të njëpasnjëshme, “Mama” në vitin 2019, “Dance” në 2021 dhe “Ca M’Ke Bo”. Kënga e tij më e fundit titullohet “Shoqnia” që erdhi në bashkëpunim me Stresin. Kjo këngë u bë dhe një ogur i mirë për Balan pasi hyri për herë të parë në listën e artistëve të Top Awards.

NEWS

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Bala zbulon më shumë mbi bashkëpunimin e tij me Stresin, por jo vetëm!

Bala, një nga muzikantët e Top Awards, ishte i ftuar së fundmi në studion e “Lancio” në Top Albania Radio. Artisti nuk ka shumë kohë në tregun muzikor pasi vetëm këto 5 vitet e fundit ka jetuar pjesërisht në Shqipëri, ndëra pjesën tjetër ka jetuar në Amerikë. Mirëpo, së fundmi...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...