# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ani

Ani është një ndër reperët më të ri që i është shtuar muzikës shqiptare. Edhe pse ka zgjedhur që muzikën e tij ta zhvillojë në vendin ku ai jeton, në Amerikë, ai ka vendosur të këndojë në gjuhën shqipe por sigurisht edhe në gjuhën angleze.

Ani, i cili është vetëm 22-vjec, ka nisur të merret me muzikë që prej vitit 2013-të. Së fundmi ai ka publikuar projektin e tij “Sahara” në bashkëpunim me D Slim.

NEWS

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë...

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Djali i Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, Dr1n, rikthehet në një bashkëpunim me Anin!

Drin Saraçi, ose siç njihet me emrin e tij të artit Dr1n, është një nga reperët më të rinj të muzikës shqiptare. Dr1n ka nisur të merret me muzikë në vitin 2018 por pavarësisht kësaj ai ka publikuar disa projekte të suksesshme muzikore. Ai është djali i kompozitorit të njohur...

Djali i kompozitorit Shpëtim Saraçi dhe zërit të embël të Mira Konçit është një reper

Mund të duket paksa e çuditshme por është shumë e vërtetë, djali i kompozitorit të mirënjohur Shpetim Saraçi dhe zërit të ëmbël të Mira Konçit, është një talent në muzikë por në një një zhanër krejtësisht ndryshe nga prindërit e tij. Drin Saraçi, i cili ka zgjedhur si emër arti...