# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Adelina Berisha

Adelina Berisha, e cila ka lindur më 11 shkurt të vitit 1991 në Kosovë, është një këngëtare shumë e njohur në trevat shqiptare.

Adelina ka nisur të merret me muzikë që në moshë të vogël dhe madje këngën e saj debutuese, ajo e ka bërë në moshën 4-vjeçare, me këngën “Te Kosova”. Ajo është vlerësuar me disa çmime nëpër festivale të ndryshme.

Për Adelinën muzika nuk është thjesht një pasion pasi ajo ka studiuar në shkollën e muzikës “Prenk Jakova” dhe ka mbaruar studimet për kanto dhe violinë.

Momentalisht Adelina është shndërruar në një ndër këngëtaret më të dashura të muzikës moderne shqiptare.

NEWS

Gabimi i Adelinës e fut në listë për herë të parë!

Edhe pse është një këngëtare tepër aktive në tregun muzikor shqiptar, duket se Adelina duhet të bënte një “gabim” që të bëhej pjesë e “The Top List”. Këngëtarja e njohur ka rreth dy javë që ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor të titulluar, “Gabim i Bukur” Me...