menu

naBBoo

#Bio

Boban Apostolov, apo siç njihet ndryshe me emrin e tij të artit naBBoo, ka lindur në nëntor të vitit 1984. Ai është një kompozitor, tekstshkruesh dhe producent muzikor nga Maqedonia. NaBBoo ka lindur në Jugosllavi, në moshën 6-vjeçare ai nisi të mësonte të luante në violinë. Më pas ai vazhdoi studimet në Akademinë e Muzikës në Shkup dhe pas kësaj në Kolegjin Berklee të Muzikës në Boston.

Disa nga projektet e tij janë përfshirë në industrinë e filmit në prodhime si: “Hostel: Part III”, “Camus”, “Keryti”, “Sound of Noise”, “The Lost Medallion” dhe shumë të tjera. Boban është themeluesi i “Loops Lab Media”, një kompani e specializuar për krijimin e muzikës profesionale. Projekti i tij “Mala (naBBoo rmx)”, një remix i bërë prej tij i këngës së Samanta Karavellas, është projekti i cili e ka mirëpritur artistin në renditjen e “The Top List”, në “Top Awards”.