TRIMI

Trimi vjen më një dedikim për dashuritë “e zhurmshme” të titulluar “Merri”

Ai është një artist mjaft i talentuar shqiptar dhe bëhet fjalë për Trimin, i cili vetëm pak ditë më parë ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Merri“. Ashtu si edhe në projektet e mëparëshme, teksti i kësaj kënge është shkruar në vetë artisti, i cili...

Trim flet për “La La” dhe planet për vitin 2019

Trimi, reperi nga Prishtina, është i vendosur të ketë një rol të rëndësishëm në muzikën shqiptare dhe këtë e tregojnë projektet e njëpasnjëshme që ai publikon. Vetëm pak ditë më parë, ai ka nxjerrë në treg projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “La La”. Falë mbështetjes së...

Riciklimi i këngëve popullore!

Eshtë shndërruar në një trend së fundmi përpunimi i këngëve popullure, duke i sjellë ato në një version modern. Shumë artistë shqiptarë, kryesisht ata të muzikës “hip-hop” kanë përzgjedhur disa këngë të vjetra popullore, gjithashtu të suksesshme, duke i përpunuar ato dhe duke i miksuar me stilin e tyre muzikor....

“Lule Blini” e Trimit, hyrje e re në “The Top List”

Trimi Jetullahu është 23-vjeçari kënga “Lule Blini” e të cilit është hyrja më e re e “The Top List”. Duhet theksuar se artisti nga Prishtina është shumë i talentuar dhe muzikën e ka pasur pasion që në vegjëli. 9 vite të jetës së tij i ka kaluar në Berlin ku...