PETRIT CARKAXHIU

Petrit Çarkaxhiu i grupit Jericho na prek telat e zemrës me projektin e tij solo!

Këngëtari i njohur Petrit Çarkaxhiu, vokalisti i grupit Jericho, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. Kënga e tij e radhës titullohet “Kangë Muzgu”. Ky projekt i tij solo, këtë herë jo me grupin Jericho, është një nga hyrjet e reja të javës në “The Top List”. Megjithatë,...

Petrit Çarkaxhiu zbulon detaje nga albumi i ri, por dhe planet e ardhshme me grupin Jericho…

I ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë këngëtari i njohur Petrit Çarkaxhiu. Ai ka publikuar së fundmi projektin e tij më të fundit të titulluar “Kangë muzgu” që është bërë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List”, Top...