BARDHI

Bardhi ‘zhytet prap’ në Top Awards!

Artisti i njohur Bardhi ka qenë mjaft aktiv kohët e fundit duke publikuar disa projekte të reja muzikore. Projekti i tij më i fundit ka qenë një bashkëpunim mes Nora Istrefit dhe Shkurte Gashit. E para kësaj bashkëpunimi i tij me Majk rezultoi një sukses shumë i madh në rrjet....

Cilat janë projektet më të ngritura në pozicionim këtë javë?!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Day Dreaming” nga një artist ende i ri, Elon, ka surprizuar goxha duke u rritur me plot 75 vende nga java e kaluar. “Need You” nga Jonida Maliqi...

Ja cilët kanë qënë titujt më të përdorur në këngët e artistëve në 2021!

Kjo javë solli në vëmendje disa tituj këngësh që ne na u dukën pak si shumë familjarë. Dy nga hyrjet e reja këtë javë çuditërisht mbanin titullin “Qaj”. Një prej projekteve është kënga më e re e Nilsa Hysit, që ka sjellë një version më modern të këngës “Qaj Maro”....

Hyrja e vetme e re në Top 5 për këtë javë është…

Teksa kreu i klasifikimit të “The Top List” nuk ka ndryshuar as këtë javë, nuk ka pasur shumë ndryshime as për sa i përket renditjes në Top 5. I vetmi ndryshim është një hyrje e re në këtë grup. Bëhet fjalë pikërisht për “Copë copë”, bashkëpunimin mes Bardhit dhe Ledri...

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...

Bardhi sjell tre këngë të reja në javë por vetëm njëra hyn në klasifikim!

Një javë e ngarkuar kjo për Bardhin. Artisti ka ardhur me plot tre këngë të reja të publikuara. Bëhet fjalë pikërisht për “Ajo po don”, “Copë copë” dhe “Trëndafil”, të treja pjesë e albumit të tij të fundit. E teksa shumë fansa duken se e kanë pritur mirë këtë lajm...

Ja se cilat janë 5 këngët më të vjetra të listës për momentin!

Duket se edhe me hyrjet e reja në klasifikimin e “The Top List”, disa këngë i kanë rezistuar kohës. Ato vazhdojnë dhe janë ende pjesë e renditjes së 100 këngëve më të mira shqiptare, të paktën tani për tani. Por për cilat projekte po flasim? Kënga e Encës, “Nashta” duket...

Bardhi i rikthehet baladave që e bënë të famshëm! A do t’ja dalë ai me “A je”?!

Nëse përmendim Bardhin, të gjithëve ne na shkon menjëherë mendja tek hiti i tij “Betohemi”. E kemi kënduar pafund dhe ka qenë ndër më të preferuarat e publikut për një kohë të gjatë. Thënë kjo, duket se Bardhi po i rikthehet përsëri baladave. “A je” titullohet kënga e tij e...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...