# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Delinda Disha

Delinda Disha është aktore e programit humoristik “Portokalli” që prej vitit 2014-të. Ajo u shndërrua shumë shpejt në një ndër personazhet me të njohur të “Portokalli-së” dhe kjo për shkak të interpretimit të Briseida Shehaj, Drejtoresha e Tatimeve në atë kohë. Delinda vazhdon të sjellë personazhe mjaft interesant, duke shkaktuar të qeshura pafund cdo të dielë në ekranin e “Top Channel”.

Ajo prej vitesh është në një marrëdhënie me Eldo Dishën, me të cilin ka një djalë.

NEWS

Një tjetër aktore e "Portokalli-së" shndërrohet në këngëtare

Delinda Disha është një tjetër personazh i njohur që i është futur fushës së muzikës. “A me degjon” titullohet debutimii aktores, e cila ka ardhur në bashkëpunim me këngëtarin e njohur, Devis Xherahu. Kush është Delinda Disha? Delinda Disha është aktore e programit humoristik “Portokalli” që prej vitit 2014-të. Ajo...