menu

Stresi nuk dorëzohet derisa të kapë vendin e parë


Ora: 12:47 Datë: 05/02/2017

Stresi duket se nuk është dorëzuar për të arritur qëllimin e tij për të kryesuar klasifikimin e “The Top List”.

Ndërkohë që ka 4 javë që është bërë pjesë e listës, Stresi ka mundur të mbizotërojë klasifikimin e 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne me projektin e tij më të fundit muzikor “Mos u Dorzo”.

Falë votave të publikut, Stresi ka mundur të ngjitet me 7 pozicione, duke zënë vendin e parë të Top Listës.

Si kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është “Kcen” e Majk me +19 vende, duke u renditur në vendin e 11-të ndërsa kënga që ka humbur më shumë pozicione është “Thirrem” e NRG Band, me -32 vende.

Sa i përket prurjeve të reja, këtë javë janë dy të tilla, Seven Saraqi me “Ani Nasht” dhe Shpat Deda me “Ninulle” duke lënë jashtë bashkëpunimin e Samantës dhe Gent Fatalit “Na e dina” si edhe Kanitën me “Don’t let me go”.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 60:

 1. Stresi – Mos u Dorzo
 2. Ana Bakaj – Reckless
 3. Arnon ft. Jonisa – 4U
 4. Gent Fatali – eX
 5. Dhurata Dora & Dj Geek – Ayo
 6. Majk – Fund
 7. 2po2 ft. Unikkatil – Kryt Nalt
 8. Stanaj – Romantic
 9. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 10. Kida ft. Xhensila – Uh Baby
 11. Majk – Kcen
 12. Gjiko – Je shku
 13. Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
 14. Besa ft. Flori – 1 2 3
 15. Xuxi – Seven Days
 16. Stanaj – Ain’t Love Strange
 17. Ledri Vula – A jena mire
 18. Familia Ideale – Per pak drite
 19. Capital T ft. Macro & Dj Nika – C’est la guerre
 20. Era Istrefi – Bonbon
 21. Elvana Gjata ft. Capital T and 2po2 – Lejla
 22. Vlashent Sata – Erdhi Dita
 23. Bojken Lako – Sekret
 24. Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
 25. Janex ft. Dabbo – Wannabe
 26. D Real – Dikur
 27. Butrint Imeri – E jona
 28. Getinjo ft. Kida – Ku je
 29. Dhurata Dora – Vec Ty
 30. Paradox – Back to her
 31. Andrra – Kalle Llamen
 32. Mira – Nightgames
 33. Gillespie – Aq me ben
 34. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
 35. Ledri Vula – Kings
 36. Xhensila – High Love
 37. Getinjo ft. Nikka – Njeri
 38. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
 39. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
 40. Mc Kresha ft. Lavda – Bussiness
 41. Edona Vatoci – Miremengjes
 42. Alban Skenderaj – Engjell
 43. Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
 44. NRG Band – Thirrem
 45. Shpat Deda – Ninulle
 46. Young Zerka – Harem
 47. Elvana Gjata – Njesoj
 48. Ardian Bujupi ft. Dalool – E embel
 49. Samanta – Si Ai
 50. Seven Saraci – Ani nasht